Különleges égi jelenségek 2025-ben
Aki figyelmes volt, idén – január 4-én este – már megfigyelhette az év első csillagá...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A holdraszállás ötven éve történt, az emberek pedig ma már azon gondolkodnak, hogy elmeneküljenek a Földről a rejtélyes űrbe – írja a CNN.
A kaliforniai Gateway Alapítvány bemutatta a Von Braun Station űrállomáshotel látványtervét, mely a csillagok közt kering majd. Az alapítvány célja, hogy 2025-ben kilőjék az űrhajó-szállodát, és 2027-re már készen álljon a turisták fogadására.
Az alapítvány által tervezett űrállomás nevét Wernher von Braunról, egy repülőgépmérnökről kapta, aki úttörő szerepet játszott a német, majd az amerikai rakétatechnika fejlesztésében. A mérnők az Apollo-programban is részt vett.
A Von Braun Station csak egy a sok fejlesztés közül, amely az űrturizmusra épül. A Virgin Galactic, Elon Musk SpaceX cége és Jeff Bezos Kék eredet légtér cége is azt tervezi, hogy kirándulásokat szervez az embereknek az űrbe.
Egy luxus űrhotel, az Aurora Station látványtervével 2019 elején egy amerikai űrtechnológiákkal foglalkozó startup, a Orion Space is előállt, és reményeik szerint 2022-re már az űrben kering luxushoteljük.
Tim Alatorre, a Gateway Alapítvány vezető tervezője elmondta, a gravitáció problémáját úgy oldották meg, hogy az űrállomást huszonnégy alkatrészből álló forgó kerékként alkották meg, mivel a körkörös mozgás mesterséges gravitációt hoz létre.
(hirado.hu)
Inkább néhány évtized lesz az.