A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Oxfordi Egyetem kutatói korábban elkészült felméréseket elemeztek ki, és kijelentették: egyáltalán nincs összefüggés a mentális egészség és a különböző képernyők előtt töltött idő között, még akkor sem, ha a gyerek közvetlenül lefekvés előtt ül le tévézni vagy játszani.
A Pszichológiai Tudományok Szövetsége tudományos folyóiratában, a Psychological Science-ban megjelent tanulmány elárulja, hogy a kutatók összesen több mint 17 ezer tinédzser szokásait vizsgálták meg, méghozzá a britektől, írektől, és az Egyesült Államokból. A kutatás korábban elvégzett kérdőívekre épült, és kimutatta, hogy még akkor sem jelent mentális egészségbeli romlást a tévézés, laptopozás, telefonozás vagy az online játék, ha közvetlenül lefekvés előtt csinálja a gyerek.
A kutatók kijelentették, hogy a korábbi, erre készült kutatások ferdíthettek egy kicsit, ez azonban a lehető legobjektívebben vizsgálja meg a helyzetet. A kutatások között, amelyek alapján ez az összefogó tanulmány készült, mind saját bevalláson alapuló, mind objektíven mért változatok helyet kaptak.
Az Oxfordi Egyetem kutatói azt is megállapították, hogy a képernyő előtt töltött idő sem számít a gyerekek mentális egészsége szempontjából. Teljesen mindegy, hogy a lurkó fél órát, két órát, vagy esetleg négy órát tölt a tévé vagy a laptop előtt, és az se, hogy egész nap nyomkodja a telefonját, legalább is nem ez az, ami mentális problémákat okozhat. Az már más kérdés, hogy a gyerek mit néz a tévében, milyen játékkal játszik, vagy mit nyomkod a telefonján, vagy hogy a sok képernyő előtt töltött idő mennyi alvástól fosztja meg.
A kutatás abban is segített, hogy a megvizsgált fiatalokról egy összetett képet alkossanak a pszichoszociális viselkedések, depresszió, magabiztosság és önbecsülés, valamint az általános hangulat alapján.
(24.hu)