A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ikrei születtek egy pandának a kínai Csengtuban. A gondozóinak azonban trükkhöz kellett folyamodniuk, hogy mind a két pandabébi életben maradhasson. Nem sokkal a szülés után a gondozók az egyik bocsot elvették, és elhitették az anyapandával, hogy csak egy bébije született.
Az ikreket naponta tízszer cserélgetik: míg az egyik bocs az anyjával van, a másikat egy inkubátorba teszik, és tápszerrel etetik. Minderre azért van szükség, mert az esetek felében a pandák ikreket szülnek, azonban nagyon ritka, hogy mindkét bocs életben marad, mivel a pandák szinte mindig elhanyagolják az egyik bocsukat. Ennek az az oka, hogy a pandáknak nincs elegendő tejük és energiájuk, hogy két bocsra koncentráljanak, így csak az erősebbet gondozzák.
A gondozók mézzel terelik el az anyapanda figyelmét, mikor ki akarják cserélni a bocsokat. Ez nem mindig sikerül elsőre, de addig próbálkoznak, míg az anya meg nem bízik a gondozókban, és át nem engedi a gyerekét. Manapság ez a cserélgetős módszer 100 százalékosan biztosítja a fogságban született pandaikrek túlélését, míg 1990-ben, a módszer nélkül ez az arány még csak 30 százalék volt.
(Origo/BBC)