A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A vakondnak is nevezett eszköz február 28-án kezdte meg a fúrást, amikor viszont elért a 30 centiméteres mélységig, egyszerűen megállt. Március 2-án újra megpróbálták a fúrást, ekkor öt órán keresztül szenvedtek vele, de semmi eredménnyel – írja a Space News.
A tudósok még azt sem tudják, hogy magával a robotkarral van-e gond, vagy a talajjal, amelyet megfúrni próbálnak. Ha utóbbi problémás, akkor megpróbálnak áttörni rajta, és tovább fúrnak, amíg nem sikerül.
Az InSight jelenleg végigfotózza a fúrás környékét, hátha a képeken látszik, mi lehet a baj. A szakértők szerint néhány hét múlva már elkezdhetnek megint fúrni, de egyelőre biztosak szeretnének benne lenni, hogy nem megy tönkre az eszköz.
Az InSight feladatai elsőre nem tűnnek olyan izgalmasnak, pedig sokat segítenek abban, hogy megértsük a vörös bolygó tektonikáját és felszíni helyzetét. A szerkezet a talajt vizsgálja, méghozzá két eszközzel: egy lefúrható hőérzékelővel (ezzel ütköztek most problémába a kutatók) és egy igen érzékeny szeizmométerrel, utóbbi az úgynevezett marsrengéseket figyeli majd meg, amelyek segítségével elemezheti a talaj összetételét. A szeizmométer tökéletesen működik, egyelőre egy marsi rengésre várnak a kutatók.
Emellett a szakértők az InSight kommunikációs eszközét is elemezni fogják, hogy tanulmányozhassák a Mars tengelyének enyhe dőlését. A kutatók bíznak benne, hogy a leszállóegységnek köszönhetően nemcsak a Marsot, hanem a kőzetbolygók kialakulását és fejlődését is jobban megismerhetik.
(24.hu)