A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A levegő- és zajszennyezésnek, a rossz minőségű víznek és a vegyi anyagoknak való kitettség az összes halálozás 13 százalékáért felelős.
A kutatók szerint 2012-ben az Európai Unióban 630 ezer idő előtti elhalálozást okoztak a környezeti tényezők. A légszennyezés 400 ezer, a zajszennyezés pedig 12 ezer ember halálában játszott szerepet. A további halálozások az extrém időjárási jelenségekhez, többek között a hőhullámokhoz köthetők.
Az EEA adatai alapján a szegényebeket aránytalanul jobban sújtják a szennyezések és az extrém időjárási jelenségek, köztük a hő- és hideghullámok. Ez összefügg azzal, hogy jellemzően rossz körülmények között, hátrányos helyzetű városrészekben és forgalmas közutak közelében élnek, dolgoznak és tanulnak.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint a légszennyezés évente globálisan több millió ember halálát okozza, szív- és érrendszeri, rákos és légzőszervi megbetegedéseket okozhat. Egy másik WHO-jelentés, mely a zajszennyezésről készült, megjegyezte, hogy a környezeti zajártalom a vérnyomás és a stresszhormonok szintjének emelésével hozzájárul a szívbetegségek kialakulásához.
Az EEA kutatói pozitív eredményekre is jutottak: a légszennyezéshez köthető halálozások az 1990-es egymillióhoz képest csökkentek, a vízminőség pedig Európa nagy részén jó.
(MTI)