A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mark Wanner, az intézmény herpetológiai menedzsere szerint ritka, de nem példa nélküli, hogy királypitonok ivartalanul szaporodjanak. A kígyók arra is képesek, hogy spermát tároljanak szervezetükben későbbi megtermékenyítés céljából. Wanner hozzátette, hogy az eset már csak azért is különös, mert a királypitonok jóval azelőtt abbahagyják a tojásrakást, hogy elérnék a 60-as éveiket. A szakértő szerint az egyed az állatkert valaha dokumentált legidősebb kígyója, és valószínűleg a legmagasabb korban tojást rakó példány.
Az óriáskígyó július 23-án rakta le tojásait, melyek közül három inkubátorba került, kettőt genetikai mintavételekhez használtak fel, a maradék két tojásban növekvő állatok azonban elpusztultak. Az életben maradt utódok várhatóan egy hónapon belül kikelnek.
A genetikai mintákból kiderülhet, hogy a tojások ivarosan vagy ivartalanul termékenyültek-e meg. Az állatkert egyetlen másik pitonja egy 31 éves hím, amely húsz éve nem érintkezett nőstényekkel. A nőstény óriáskígyót 1961-ben ajándékozták az állatkertnek.
(MTI)