A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sergio Pitamitz, a National Geographic fotósa azért utazott Tanzániába, hogy lefényképezze a vonuló zebrákat, a megfigyelés során azonban észrevette a fakó zebrát fajtársai között. Az arany-fehér csíkos állat épp egy tóhoz igyekezett, hogy igyon.
„Először azt hittem, hogy egy olyan zebra, amelyik meghempergett a porban” – mondta Pitamitz, a víz azonban nem mosta le a feltételezett port, és ekkor jött rá, hogy egy kivételes egyeddel van dolga.
Úgy tűnik, hogy a példány részleges albínó. Az albinizmus egy olyan genetikai zavar, melynek hatására a bőrben és szőrzetben nem termelődik a sötét pigmentek előállításáért felelős melanin. Az albinizmust, illetve annak ellentétét, a melanizmust már több fajnál is megfigyelték.
A vadon élő albínó zebrák kifejezetten ritkán érik meg a felnőttkort. Bár több állítólagos észlelés is történt, eddig csak fogságban dokumentáltak ilyen egyedet. A most megörökített példány valószínűleg azért nem pusztult még el, mert csordája nem közösítette ki.
A szakértők napjainkban úgy gondolják, hogy a zebrák csíkjai részben a társak azonosítását is szolgálják. Mivel minden csíkozás az ujjlenyomatokhoz hasonlóan egyedi, a zebrák látása pedig kiváló, az eltérő mintázatok elősegíthetik az egyes példányok felismerését. Elképzelhető, hogy a látványos fekete csíkok hiánya épp az azonosítást nehezíti meg.
A szőke és arany szőrzetű zebrák rendkívül ritkák. 2017-es haláláig Hawaiin élt fogságban egy Zoe nevű példány, illetve egy kenyai magánrezervátumban (feltételezhetően tenyésztési okokból) is tartanak egy kisebb csordát.
(24.hu)
Biztosan festi magat !