Különleges égi jelenségek 2025-ben
Aki figyelmes volt, idén – január 4-én este – már megfigyelhette az év első csillagá...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tudósok által „a rendőrkutyák Sherlock Holmesaként” jellemzett, Kunhszün (Kunxun) névre keresztelt kutyát egy kábítószerkereső kutyából klónozta a pekingi székhelyű, Sinogene nevű biotechnológiai vállalat és a jünnani agrártudományi egyetem a közbiztonsági egyetem támogatásával – számolt be a Global Times kínai állami lap.
A Sinogene reméli, hogy képes lesz nagy mennyiségben klónozni rendőrkutyákat a kiképzési idő jelentős csökkentése érdekében – mondta a Global Timesnak Csao Csien-ping, a vállalat vezérigazgató-helyettese, hozzátéve, hogy a klónozás költségei továbbra is komoly akadályt jelentenek.
A jelenleg háromhónapos Kunhszün széleskörű képzésen fog átesni a kábítószerfelderítés, a tömegellenőrzés és a bizonyítékok felderítése területén, és teljes értékű rendőrkutyává válik körülbelül 10 hónapos korára – közölte a China Daily kínai hivatalos napilap. A rendőrkutyaképzés általában öt évig tart, és mintegy 500 ezer jüanba (20,5 millió forintba) kerül, a siker pedig akkor sem garantált – jegyezte meg a lap a jünnani agrártudományi egyetem egyik állatszakértőjére hivatkozva.
A China Daily arra nem tért ki, hogy mennyibe kerül egy kutya klónozása.
A világ első klónozott kutyáját dél-koreai tudósok hozták létre 2005-ben. Dél-Koreában két évvel később kezdtek el klónozott labrador retrievereket alkalmazni a kábítószer kiszimatolására a vámszolgálatnál – jegyzi meg a China Daily.
(MTI)