A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A közösségi oldal az utóbbi két év során tényellenőrző újságírókkal és szervezetekkel lépett együttműködésre, annak érdekében, hogy felmérjék az oldalon közzétett linkek valóságtartalmát, és megjelöljék a hamis információkat. A Facebook közlése szerint a rendszeresen álhíreket megosztó oldalak és honlapok elérhetőségét csökkenteni fogják, ugyanakkor eltiltják őket a hirdetés általi bevételszerzéstől is.
Az álhíreket figyelmeztető címkékkel fogják ellátni, a Facebook pedig csökkentheti ezek láthatóságát az idővonalon, vagy akár teljesen el is rejtheti őket. A közösségi óriás nyitott arra, hogy növeljék a tényellenőrzést végző partnereik számát, a jelentkezni kívánó szervezeteknek azonban világszintű tanusítvánnyal kell rendelkezniük.
Akik úgy ítélik meg, hogy a hírüket indokolatlanul címkézték fel, kérhetik az eset újravizsgálását. Azok az oldalak, amelyek tartalmait gyakran jelölik hamisnak, hátrébb fognak kerülni a hírfolyamban és korlátozva lesznek abban, hogy hirdetésekből bevételre tegyenek szert.
A Facebook már 15 európai országban biztosítja ezt a szolgáltatást, Románia a legújabb ezek közül.
A közösségi portált számos kritika érte az elmúlt évek során amiatt, hogy nem tesz eleget az álhírek terjesztése ellen, legyen szó választási kampányokról vagy akár a koronavírusról.
(Hotnews)
Az Európai Parlament a jogállamiság felől nyomozgat. A forrásaik sajnos egyáltalán nem 100% – ban megbizható egyének (parlamenterek sem, amúgy). Kíváncsi lennék, ha megtudhatnám, hogy a parlamenterek forrásai vagy a facebukisták véleményezője lesz az igazság birtokosa. Szerintem egyik se.