A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A röntgen egyszerűsége és olcsósága miatt még ma is az ember- és állatorvos-tudomány leggyakrabban alkalmazott képalkotó eljárása. Nem csoda, hogy a világ legnagyobb állatkertjeiben is naponta alkalmazzák a lakók vizsgálatakor. Mégis különleges alkalomnak számít, amikor e felvételeket a külvilággal is megosztják.
„Rendkívül sokat megtudhatunk az állatok egészségi állapotáról a röntgenfelvételek segítségével, a csontozatuk erősségétől a szívük működéséig” – nyilatkozta a BBC-nek a Londoni Állatkert egyik állatorvosi nővére, Heather Macintosh.
„A legtöbb ember felismeri az emberi szervezetről készített röntgenfelvételeket, de talán még sohasem látták ily módon a tatuk páncélját, vagy a nagyfejű teknős hosszú farkának csontjai” – folytatta Macintosh.
„A kedvenc röntgenfelvételeim egyértelműen a kígyókról készültek. Míg az embernek 33 csigolyája van, addig a kígyóknak 200-400 is lehet, ezért olyan hajlékonyak. Lenyűgöző látni őket a képernyőn.”
(Index)