A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Soha nem láttunk ilyen nagyszámú partra vetődött tetemet. Még csak három hónap telt el az évből, de már meghaladtuk a tavalyi rekordot, amely az elmúlt 40 év legnagyobb arányú pusztulása volt” – hangoztatta Willy Daubin, a La Rochelle-i Egyetem Tudományos Kutatóközpontjának munkatársa.
Daubin elmondta, hogy az állatok 90 százalékának pusztulását halászhálóval való véletlen befogás okozta, ám rejtély, hogy idén miért ilyen nagyarányú a jelenség.
A kutatóközpont szakemberei által a tetemeken végzett vizsgálat a csonkítás nagyon súlyos mértékét mutatta ki. Környezetvédelmi aktivisták szerint a halászok rendszeresen kivágják a hálóba gabalyodott és elpusztult állatok testrészeit azért, hogy megóvják hálójukat.
Francois de Rugy francia környezetvédelmi miniszter múlt héten La Rochelle-be látogatott, ahol tervet vázolt fel az állatok megóvására. Ennek része a kutatások fokozása a Viscaya-öböl közelében működő mintegy 26 halászhajóraj akusztikus berendezéseinek korszerűsítésére, amelyek távol tarthatják az állatokat a halászhajóktól.
Állatvédők szerint azonban a miniszter által előterjesztett elképzelések nem elegendőek, és az akusztikus berendezések számának növelése az óceánok mértéktelen hangszennyezéshez vezet, és nem jelenti a probléma hosszú távú megoldását.
Lamya Essemlali, Sea Shepherd környezetvédő csoport franciaországi részlegének vezetője szerint a halászat jelenlegi mértéke a delfinpopuláció kipusztuláshoz vezethet. A szervezet szerint az ökológiai válságot az alacsony árú halak iránti megnövekedett kereslet idézte elő. „Jelenleg a delfineket megölő halászhajók által kifogott tengeri sügér kilónkénti ára a francia piacokon nyolc euró” – emlékeztetett Essemlali.
Az Európai Bizottság adatai szerint az elmúlt 50 évben kétszeresére nőtt a globális halfogyasztás. Az ilyen mértékű növekedés a környezetvédők szerint fenntarthatatlan.
(MTI)