Különleges égi jelenségek 2025-ben
Aki figyelmes volt, idén – január 4-én este – már megfigyelhette az év első csillagá...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Mediafax hírügynökség pénteken számolt be a MedLife tanulmányáról, amelynek nyomán 52-re – vagyis szinte duplájára – emelkedett a brit vírusmutációval beazonosított romániai fertőzöttek száma. A cég szakemberei a január 25-29. között pozitívnak bizonyult koronavírus-tesztek közül véletlenszerűen választottak ki 13 különböző városból származó 90 mintát, amelyek további elemzése nyomán megállapították, hogy ezek több mint 26 százalékánál a brit vírusmutációról van szó.
Bár a tanulmányból nem vonhatók le statisztikai következtetések, a kutatás vezetője szerint az mindenképpen megállapítható, hogy a fertőzőbb mutáció is közösségi szinten, követhetetlenül terjed Romániában, ezért nagy a valószínűsége, hogy dominánssá válik az országban.
Az országban – a megfelelően felszerelt laboratóriumok hiánya miatt – csak becslések léteznek arról, hogy milyen arányban terjednek az országban a fertőzőbb, új vírusmutációk. A média arra is felhívta a figyelmet, hogy a gyorstesztek kereskedelmi forgalmazása nyomán a fertőzöttek egy részéről nem szereznek tudomást a hatóságok, a tünetmentes, vagy enyhébb tüneteket produkáló fertőzöttek ugyanis sok esetben eltitkolják a saját kezdeményezésre végzett antigénteszt pozitív eredményét, hogy elkerüljék a kéthetes karantént.
(MTI)