A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ez azt jelenti, hogy amennyiben össze is tudnánk számolni a világegyetem összes neutrínóját, nem adnának magyarázatot az univerzum tömegére.
Ez pedig újabb bizonyíték az úgynevezett sötét anyag létezésére.
A neutrínókat apró tömegük miatt szinte lehetetlen észlelni. A KATRIN-ban ezért azt vizsgálják, hogy a trícium neutronjainak lebomlásával mennyi elektron jön létre, majd a kutatók innen számolnak visszafele, hogy felmérhessék a neutrínók tömegét.
Az, hogy a neutrínóknak van tömege, már önmagában sokáig forradalmi ötletnek számított: a részecskefizika standard modellje hosszú időn át azt állította, hogy a neutrínóknak nincs is tömege. Bár az 1980-as évektől kezdődően a szakértők igyekeztek ezt cáfolni, csak a közelmúltban sikerült egyértelmű ellenérvet találni.
A tömeg felmérése arra is rávilágít, hogy az univerzum bizonyos anyagait továbbra sem tudják megtalálni a kutatók.
A gravitáció vizsgálata alapján következtetni lehet a világegyetem anyagának tömegére: a számítások alapján a hagyományos anyag csupán a teljes univerzum töredékét adja. A hiányzó tömegre a szakértők sötét anyagként (illetve sötét energiaként) hivatkoznak. Ennek megfigyelésére a mai eszközök nem alkalmasak.
(24.hu)