A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A BMJ Global Health által online közzétett tanulmányban a kutatók a március 21-ig feltöltött, legszélesebb körben megtekintett koronavírussal kapcsolatos angol nyelvű videókat vizsgálták a platformon, és megdöbbentő eredményre jutottak – írta a BBC.
Az ismétlődő, az egy óránál hosszabb, valamint a releváns audio- vagy vizuális tartalmakat nélkülöző videók kiszűrése után 69 anyagot vizsgáltak, melyek közül 19-nél állapították meg, hogy téves vagy félrevezető információkat közöltek.
A videókat az alapján értékelték, hogy kizárólag tényszerű információkat tartalmaznak-e a vírus terjedéséről, a betegség tüneteiről, a megelőzésről és a lehetséges kezelésekről. A vizsgálat kimutatta, hogy a kormányhivatalok által feltöltött anyagok szignifikánsan jobban teljesítettek, mint a más forrásokból származó tartalmak, ezzel szemben azonban sokkal kevesebben is nézték meg.
A kutatók ezt azzal magyarázták, hogy a kormányzati szervek és az egészségügyi szakértők ugyan jó minőségű, pontos információkkal ellátott tartalmakat töltöttek fel a videómegosztóra, de azok gyakran nehezen érthetők voltak, és hiányzott belőlük a YouTube-sztárok és a népszerű vloggerek vonzereje.
A megtévesztő videókat összességében több mint 62 millió alkalommal tekintették meg.
A YouTube kijelentette: folyamatosan dolgozik a káros dezinformációk terjedésének csökkentésén.
„Elkötelezettek vagyunk abban, hogy releváns és hasznos információkat nyújtsunk ezekben a kritikus időkben, ideértve az hiteles tartalmak növelését, a káros és téves információk terjedésének csökkentését, valamint az információs panelek bemutatását” – közölte a videómegosztó, hozzátéve: az Egészségügyi Világszervezet által továbbított adatok elősegítik az álhírek leküzdését.
(hirado.hu)