A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ez arra utalhat, hogy az északi és a déli pólus hamarosan helyet cserél egymással. Ebben semmi különös nem volna, természetes jelenség a bolygón, a több ezer kilométerrel a talpunk alatt található olvadt vas áramlásának változásai okozzák. (Maga az olvadt fém, illetve annak mozgása felel azért, hogy eleve van mágneses mezeje égitestünknek.) Inkább az a furcsa, hogy – amennyire meg tudjuk állapítani – az elmúlt mintegy 780 ezer évben nem volt példa helycserére. Ezért is gondolják a tudósok, hogy már éppen itt lenne az ideje egy hasonló eseménynek.
Az, hogy a jelenség természetes, persze még nem jelenti, hogy ne rejthetne veszélyeket a földi élővilágra és az emberekre nézve. Számos fejlett élőlény tájékozódik például a mágneses mező alapján; akár több tízezer kilométeres utakat is megtesznek a segítségével anélkül, hogy eltévednének. Ezek a főként madarak, illetve tengeri élőlények bajba kerülnének, valamint minden más is, ami nem szíveli a kozmikus sugárzást, illetve a világűrből érkező, nagysebességű, elektromos töltéssel bíró részecskék bombázását. Utóbbiakat ugyanis jórészt szintén a Föld mágneses mezeje téríti el a felszíntől, s a csere közben jelentősen legyengül annak ereje.
(HVG)