A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az 1920-as években fedezték fel a hatalmas rajzokat, amelyek némelyike több mint kétezer éves. Az alkotók a vörös felszíni rétegek elhordásával alkották meg különféle állatok, emberek és geometriai alakzatok rajzait, amelyek közül a legnagyobbak száz méteresek, de vannak köztük kisebb, alig pár méteres ábrák is.
Az elmúlt másfél évtizedben Masato Sakai és munkatársai a japán Yamagata Egyetemről elkezdték feltérképezni az összes vonalat. Igencsak megnehezítette a tudósok munkáját, hogy az évezredek során árvizek és építkezések pusztították el a vonalak egy részét, de így is nagy eredményt értek el. Most 142 új ábrát találtak.
Nagy segítségükre volt a csúcstechnika, a terepmunkát nagy felbontású 3D térképek elemzésével egészítették k. Az IBM Japan közreműködésével mélytanuló algoritmusokat eresztettek rá a műholdakkal és drónokkal készült légi felvételekre, és megtanították a rendszert a vonalak azonosítására.
Már az első tesztek során találtak egy kisebb emberszerű figurát, amely nem volt meg az adatbázisukban. Mint írták, a hagyományos módszerekkel több évre tehető kutatómunkát sikerült elvégezni néhány hónap alatt.
A történészek még ma is vitatkoznak azon, hogy mi célból készülhettek ezek a hatalmas vonalrajzok. A számítógép erre a kérdésre valószínűleg még jó ideig nem fog választ adni.
(index)