A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A csoport a kutatása eredményeit a nyilvánosság számára is hozzáférhetővé teszi, hogy az civil tudósok is segíthessenek potenciális bizonyítékokat találni az adatok között.
Az idegen élet keresésével foglalkozó SETI Intézet kutatói „technojeleket”, vagy más bolygókról származó, intelligens életre utaló nyomokat keresnek. Ezek bármilyen formában jelentkezhetnek, az idegen világokból eredő vegyi anyagoktól, a fejlett technológiai epítményekig.
„A tudomány legfontosabb kérdései között szerepel annak meghatározása, hogy vajon egyedül vagyunk-e az univerzumban” – mondta Tony Beasley, az egyesült államokbeli Virginiában található Nemzeti Rádióscsillagászati Megfigyelő Intézet igazgatója.
A SETI tudósai azt tervezik, hogy kifejlesztenek egy olyan rendszert, amely „visszatükröződik” a Mexikóban található VLA rádiótávcső hálózaton, és adatokat szolgáltat a technojeleket kereső eszközüknek.
Beasley hozzátette: Míg a VLA szokásos tudományos megfigyeléseit végzi, az új rendszer lehetővé teszi a már gyűjtött adatok további felhasználását.
Az életformák – akár intelligensek, akár nem – kimutatható nyomokat hagynak maguk után, például nagy mennyiségű oxigént, kisebb mennyiségű metánt és számos egyéb vegyi anyagot – mondta a szakértő.
(hirado.hu)