Különleges égi jelenségek 2025-ben
Aki figyelmes volt, idén – január 4-én este – már megfigyelhette az év első csillagá...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A légszennyezéssel, üvegházhatással és klímaváltozással foglalkozó intézet adatai szerint idén novemberben 0.64°C fokkal volt melegebb mint az 1981 és 2010 közötti átlag, és már biztos, hogy a három valaha mért legmelegebb november volt, minimálisan elmaradva a 2015-ös és 2016-os rekordtól. Világszerte az átlaghőmérséklet feletti értékeket mértek, kivéve az USA keleti részét, Kanadát és a Szibériától az iráni partokig terjedő közép-ázsiai területet.
Európában a három őszi hónappal 1,1 fokkal volt melegebb, mint az 1981 és 2010 közötti átlag, közölte az Európai Unió műholdas klímafigyelő szolgálata.
Június óta minden hónapban rekordmeleg, vagy aközeli értékeket jegyeztek fel. A nyár első hónapjában a Szahara felől érkező forró levegő rövid ideig tartó rekord hőmérsékletet okozott Európa nagy részében. Kelet-Oroszországban kiterjedt erdőtüzek söpörtek végig a szokatlan hőség miatt. Európában az átlaghőmérséklet 2 Celsius fokkal volt magasabb mint máskor.
Júliusban az északi sarkkör közelében és Nyugat-Európában volt különösen meleg, és világszerte a valaha mért legmelegebb július volt az idei. A hónap átlaghőmérséklete több mint fél Celsius-fokkal (0,56) haladta meg az 1981 és 2000 közötti átlagot, és 0,04 fokkal volt magasabb, mint az előző, 2016-os rekordérték.
Az idei augusztus volt a valaha mért második legmelegebb hónap Európában. Az átlaghőmérséklet alig volt alacsonyabb, mint a 2016-ban mért legmelegebb augusztusban. Az idei augusztus volt a valaha mért második legmelegebb hónap Európában. Az átlaghőmérséklet alig volt alacsonyabb, mint a 2016-ban mért legmelegebb augusztusban.
Nem hozott jelentős változást az ősz sem, A Copernicus adatai szerint az idei volt a legmelegebb szeptember a Földön azóta, hogy feljegyzik az adatokat.
Idén októberben minimális mértékben ( 0,01 Celsius-fokkal), de magasabb volt az átlaghőmérséklet, mint 2015-ben, ami az eddigi rekordnak számított.
(Euronews)