A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Korábban már több alkalommal bizonyították, hogy a bányákban rengeteg gyermek dolgozik, sok esetben kifejezetten veszélyes körülmények között.
Az International Rights Advocates emberjogi szervezet szerdán nyújtott be Washington D.C.-ben egy keresetet az ügyben az Apple, a Microsoft, a Dell, az Alphabet és a Tesla ellen – írja a Futurism. A cég 14 olyan szülőt és gyermeket képvisel, akik szerint a tech óriások pontosan tudják, hogy életveszélyes helyzetben dolgoztatják a kongói gyerekeket.
Az International Rights Advocates szerint a helyi bányákban a gyermekek teljes munkaidőben és óriási veszélyben dolgoznak, ami az oktatásuk és a jövőjük kárára megy.
A kereset alapján gyakoriak az omlások, melyek rendszeresen megsebesítik vagy megölik a fiatalokat.
A szervezet szerint egyes felpereseik életüket megváltoztató sérüléseket szenvedtek, miközben napi 2 dollárért (mintegy 560 forintért) bányásztak. Néhány felperes olyan szülő, akinek gyermeke meghalt munka közben. A keresetben több megrázó esetet is részletesen leírnak.
A Dell szóvivője szerint vizsgálat indul az ügyben. Mint mondta, nem tudnak róla, hogy ilyen körülmények között szerzik be a nyersanyagot. Amennyiben a vizsgálat során olyan beszállítót találnak, aki félrevezette a vállalatot, úgy a kapcsolatot megszakítják az érintettel.
Az Apple ezzel szemben azt közölte a Futurismmal, hogy szigorúan ellenőrzik az alapanyagok beszerzését. A cég szerint 2014-ben az elsők között kezdték el felmérni a kobaltbeszerzést. Amennyiben egy vállalat nem felel meg a szigorú kritériumoknak, úgy kikerül a beszállítók közül.
(24.hu)