Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Izgalmas időket élünk. Rengeteg kérdést vet fel a Fidesz távozása az Európai Néppárt frakciójából. Az esemény rendkívüli voltát jelzi, hogy ez a parlament Eljárási Szabályzatán is kifog, így többnyire csak találgatni lehet, hogy miként fognak változni a magyar kormánypárt pozíciói a brüsszeli plénumban, hogy csökken-e befolyása és politikai mozgástere: pl. küldöttei elvesztik-e a szakbizottsági helyeiket és egyéb, a frakciótagsággal járó kiváltságaikat. A kilépés felkavarja az Európai Parlament mindennapjait, hiszen a „kenyértöréssel” nemcsak a Fidesz, hanem a Néppárt is gyengül, fejlemény, ami előreláthatóan borítja a választásokat követően kialakult erőviszonyokat a politikai és ideológiai táborok között.
A magyar kormánypárt és európai ideológiai szövetségesei között régóta feszült a viszony, amit a föderális Európa vs. nemzetállami szuverenisták politikai ellenfogalmakkal, ellenérdekelt politikai filozófiákkal is lehet magyarázni. Ez a politikai törésvonal ugyanis oldja a hagyományos bal-jobboldali erők közti szembenállást, ezért az ideológiai skálán kevésbé – leginkább a politikai térképen, a földrajz segítségével lehet ábrázolni. A britek távozását követően a szuverenista erők ugyanis Közép-Európa államaiban élik virágkorukat, s a közös földrajzi és történelmi örökség közös érdekeket és értékeket táplál. Így egyáltalán nem meglepő, hogy évek óta zajlanak a tárgyalások arról, hogy a lengyel, olasz, szlovén, magyar stb. delegációk egy új, közös politikai családdal, frakcióalakítással, az együttműködés összehangolásával és intézményesítésével próbálják meg befolyásukat növelni az európai politikai szcénán. Mintegy ellensúlyozva a „mag Európát” alkotó nyugat-európai államok erőfölényét a döntéshozatalban.
Bár a frakcióból való kilépés errefelé mutat, egyáltalán nem biztos, hogy megérett az idő a közép-európai kisállamok ideológiai szövetségéhez. Sőt, elképzelhető, hogy az európai status-quo részéről éppen egy megelőző csapást látunk, a jelzett politikai törekvések éllovasának számító magyar kormány és a Fidesz politikai elszigetelésének vagyunk a tanúi. Hamarosan kiderül, hogy mire elég a közép-európai szolidaritás.
Pozsony János Csaba