Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Meglepően sok hitetlenkedő, szkeptikus vélemény elhangzott, leíródott a román labdarúgó-válogatott 2022-es világbajnoki részvételi esélyeiről, a katari döntő tornára való kijutásról. Némelyik román hírportál a pokolian nehéz feladat kategóriába sorolja a 2021. évi vb-selejtezőket. Ennek oka pedig egyértelműen az, hogy az elit csoportból, az első kalapból Németország került a románok csoportjába. A csoport második helyére azonban sokkal nagyobb esélye van a román válogatottnak, mint például a sajátjában a magyarnak.
A borúlátókat igyekezett felrázni a minap Marcel Răducanu (sz. 1954), az 1970-es évek egyik legjobb, legtehetségesebb romániai labdarúgója, aki a diktatúra bukása előtt disszidálva, előbb a Borussia Dortmund (1982-88), majd az FC Zürich (1988-90) elismert játékosa, kiváló támadó középpályása és csatára volt. Nyilatkozatában rámutat, nyilvánvaló, hogy Németország három olyan válogatottat tudna indítani, amely megnyerné a selejtező csoportot, de a második hely fő esélyese Románia, amely így pótselejtezőt játszhat, ez a maximum és minimum, amit célként kitűzhet a jövő évi (március-november) vb-selejtezőkre.
A veterán sportember – jelenleg utánpótlás-edző, futballiskola-vezető – rámutat, ha a román válogatott fél Izlandtól és Észak-Macedóniától vagy Örményországtól, akkor érthetetlen, hogy egyáltalán miért akar kijutni a katari világbajnokságra, mit keresne ott. Az edző szerint el kell felejteni azt, hogy az idei őszi Európai-bajnoki pótselejtezőkön éppen Izland ütötte ki Romániát (2-1).
Derűlátó, mozgósító véleményével egyet is lehet érteni, ám nem árt az óvatosság. A román válogatott földrajzilag a „széles” vb-selejtező csoportba került, hiszen Európa legnyugatibb, és majdnem-majdnem legkeletibb részébe is utaznia kell majd. Szerencse, hogy egy izlandi kiszállást nem követ egy örményországi, de erre vigyáztak is menetrend elkészítői. A második hely valós, elérhető cél, de nem kell elfelejteni, hogy Észak-Macedónia a jövő évi Európa-bajnokság döntő tornájának résztvevője; igaz, a Nemzetek Ligája alsóházának fenntartott helyről jutott be, pótselejtezőn, anélkül, hogy komolyabb erősségű csapatokkal szembe került volna. Izlandról tudjuk, hogy Budapesten néhány percnyire állt a továbbjutástól…