Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Minden jóérzésű, becsületes ember csak azt kívánhatja, hogy a lopások, betörések elleni európai emléknap üzenete hatásos legyen az évnek mind a 365 napján, és szökőév 366. napján is! Ettől függetlenül előtör néhány emlék a helyzet komikumáról. A félelem komikumáról.
Erdélyben és Romániában több mint két évtizedes múltja van a lakásvédelmi kampánynak. Sokáig minden évben, nyár elején a mai kampány szövegében is fellelhető figyelmeztetéseket tartalmazó nyomtatványok jelentek meg például egyes tömbházak bejáratainál. Egyik évben futótűzként terjedt, hogy valakik nagyon durva tréfát űznek, a bűnözőket bátorítják, a hatóságok munkáját gúnyolják. A magyar nyelvű felhívások papírlapjain ugyanis nyolc-tíz ilyenszerű „jó tanács” állt: Hagyja nyitva az ablakot! Hagyja záratlanul az ajtót. Engedjen be a lakásba idegeneket! Tartsa az ajtókulcsot lábtörlő alatt! Stb. stb.
Az egyszerűbb gondolkodású lakóknál már-már szektás aknamezőkre terelődött az ügy, az irodai munkákban jártasabb személyek viszont hamar megfejtették. A gyenge minőségű fénymásoló gép miatt és a hatósági hivatalnok felületes munkájának eredményeként a lakásbiztonsági lépésekre figyelmeztető mondatok mindegyikének elejéről lemaradt a „NE” tiltó szócska. Így lett a sok tiltásból ellenkező előjelű felszólítás!
Vannak ennél pikánsabb történetek is. Csaknem 15 évvel ezelőtt fémajtót forgalmazó cég társult a lakásvédelmi kampányhoz, és ügyfeleinek felajánlotta, sokkal olcsóbban kapja a mutatós, biztonságos ajtót, aki részt vesz annak eljátszásában, hogy lakásába betörtek, emiatt cserél ajtót. Sajtóban is megjelent eset, amikor a fösvénységéről ismert lakástulajdonos elhíreszteli a környezetében, hogy régi faajtóját betörték, a konyhaszekrényéről elvittek több ezer eurót. Jaj, jaj, jaj! Aztán másnap az „áldozat” rendkívül költséges, több hétig tartó lakásfelújításba kezdett, első nyilván a pazar fémajtó volt. A munkálatok alatt a szakembereket kedélyes poénokkal szórakoztatta, fösvénységének dacára a hangulatában nyoma sem volt a több ezer eurós kár fizikai vagy lelki fájdalmának. Hogy is lett volna? Hiszen nem loptak tőle, hanem adtak neki egy fémajtót, jelentős árengedménnyel…