Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Véletleneket és szükségszerű bekövetkezések sorát mondhatnánk föl, ha számba akarnánk venni a hír s név megszerzésének módjait. Dehogy is akarjuk! Dolgozni, valamit teremteni viszont mindenképpen kell ahhoz, hogy a világ, de legalább egy szűkebb vagy tágabb közösség rábólintson örömmel az eredményre: ez jó mulatság, férfimunka volt.
Bartha Árpád Lécfalván, szülőfalujában nyugszik, a Háromszéki-medence volt testének, lelkének, művészetének is ringatója. 1981-ben hantoltuk, életéből azonban sok történetet őrizhetünk, már akik ma is emlékezünk egy-egy képének világjárására. Igaz, kicsi ez a mi világunk, de azt mintegy számba vette Bartha Árpád fotóművész. A fák, virágok élete és azok megörökítése az utókor számára – külön fejezet az életében is. Amilyen szelíd volt életében, éppen úgy visszautasított minden megaláztatást a kommunista román diktatúrában.
A Cuvîntul Nou román lap szerkesztőségében kapott állást, románul alig tudott valamit. De a „háromszemű emberek” világát élte. Egy alkalommal lejött a Megyei Tükör szerkesztőségébe, telefonálni Bukarestbe. – Itt foto Bartha György Sfîntu Árpád, puneți la umărul ungurilor…, szóval lécfalvi román nyelven leckéztette a román lapot, hogy művészfotójáért banikat adtak. El tudjuk képzelni az ottani főszerkesztő meglepetését. Másnap táviratilag küldték Árpádnak tízszeresét a tiszteletdíjnak. Az 1970-es rettenetes árvíz idején készült felvétele Izraelt, a Nyugatot is bejárta: tengernyi víz közepén a székely falu, nem is látszik belőle a képen, csak a faluvégi kereszt a széttárt karú, tehetetlen Krisztussal.
Ha aktfotói nem arathattak sikert, azért a vonakodó alanyokat, a lányokat „marasztalhatjuk el” derűsen. Portréi, életképei ma is döbbenetesek. A lovak nem „menekültek” előle, ezért alkotnak lovas felvételei híres-neves sorozatot. Vannak, akik a csillagokat fényképezték. Bartha Árpád, Háromszék Árpija például a szekér- meg taligakerekeket állította a művészet tengelyeire.
Témái és azok megörökítése ma mind helyet kapnak a sepsiszentgyörgyi kiállítás nagyszerű albumában. Bartha Árpád sorozatai – híres emberektől a kisgyermekekig – maradandóak, azért is, mert nem kapkodott az élet bőségében.