Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Akik régebbről ismertük László Attila tanárt, karmestert, ma már nyomait keressük a magyar zenekultúrában és önmagunkban. Hagyott nyomokat. Akik fiatalok és gyönyörködtek a Cantus Firmus vegyeskórus műsoraiban, ma is karmesteri pálcát képzelnek önnön ujjaik közé.
László Attila ugyanis utánozható, követhető volt. Az az alkat, amely úgy vitte magával hallgatóit és munkatársait, hogy mindenki megképzelte: hiszen ezt így kel csinálni! És én is tudnám!
Székelykeresztúri tanítóképző, majd zeneművészeti főiskola adta az alapállást számára – és a hivatástudatot, egyenesen Kodály Zoltántól. A népbe vetett hit és a zene viszi magasba a lelkeket, el addig, ahonnan a nemzeti áldás jön napról napra.
Akik fiatalabbakként ismerték meg László Attila karmestert, hívei és követői nemcsak nyolcvannégy éves ellebbenése, a mai naptól való hiánya miatt mondják ugyanazt, mint az idősek. Nyomait követik. Mert az a csapás az igazi a málnavészben, a nemzeti megmaradás bozótos ösvényein, amelyet a nemzeti kultúra bejárt. Amelyet László Attila és Kórusai – így, nagybetűvel – szánt szándékkal nyomot hagyó igyekezettel bejártak.
A Romániai Magyar Dalosszövetség első elnökének választották 1995-ben. Sosem kérdeztük tőle, miért is ilyen sok várakozás után… Soha keserű választ nem adott volna. Akkor is ragyogott kórusa fölött a fény, amikor remek kortársairól, Birtalan Józsefről, Birtalan Juditról, Zoltán Aladárról kérdeztük örömünkben, egy-egy előadás után.
Akik csapatban szállnak, csak egymást félthetik.
László Attilánk Bartók Béla, Kodály Zoltán nagy „együtteséből” való, Székelykeresztúrtól Hollandiáig, Háromszékig tehetséggel s azt övező mosollyal intett mindannyiunkat belátásra, reményre és a való tiszteletére, a bölcsőtől el egészen eddig a napig.
Vajon lehet-e a hűséget mérni valamilyen egységgel? László Attila hívei ma is, holnap is vallják, hogy van mértékegység, mely csak a hagyományőrzéssel vethető össze. Az a nemzeti egység, s az mérhetetlen. A bölcsőtől máig.