Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A katalán függetlenség október 29-én történt kikiáltását követően a spanyol alkotmánybíróság törvénytelennek nyilvánította és felfüggesztette azt, majd a madridi kormány feloszlatta a katalán parlamentet, menesztette a kormányt és december 21-re előrehozott választásokat írt ki. Mindezt tetőzte a spanyol központi büntetőbíróság döntése, elrendelte a leváltott katalán kormány nyolc tagjának előzetes letartóztatását, melyet végre is hajtottak. A spanyol hatóságok ugyanakkor európai elfogatóparancsot bocsátottak ki a Belgiumban tartózkodó Carles Puigdemont félreállított katalán elnök és négy társa ellen. Az állami főügyész ugyanis lázadás, zendülés, hűtlen kezelés és egyéb bűncselekmények vádjával büntetőeljárást kezdeményezett ellenük.
A történtek tudatában és hatására ki kell mondanunk, hogy a spanyol hatalom intézményei és szervei ezekkel az intézkedésekkel nem csak a demokrácia alapvető szabályait, köztük a szabad vélemény- és akaratnyilvánítást tiporták sárba, hanem a népek önrendelkezési jogát is. És tették ezt annak ellenére, hogy betartásukat az ENSZ Alapokmányának 1. cikke és több nemzetközi egyezmény, illetve szerződés garantálja. Ráadásul a demokratikus módon megválasztott katalán parlament előbb kiáltotta ki a függetlenséget, mint ahogy a madridi kormány azt feloszlatta volna. Így viszont a spanyol kormány összes Katalóniát érintő intézkedése a nemzetközi jog szerint agressziónak minősül.
Különben bármit is írjanak elő az emberek által jól-rosszul összetákolt törvények, minden nemzetnek joga van az önrendelkezéshez! Ezt a jogot pedig a Teremtőtől kapta, így azt emberi akarat felül nem írhatja! Ha pedig bármelyik földi hatalom ezt mégis megpróbálja, előbb-utóbb óhatatlanul belebukik, amint ezt számtalan történelmi példa igazolja.
Éppen ezért szerencsétlennek és szükségtelennek tartom néhány erdélyi és magyarországi politikusnak a katalán helyzetet spanyol belügynek nyilvánító nyilatkozatát. Mert igaz ugyan, hogy nem tanácsos egy szövetséges, esetünkben Spanyolország ellen nyíltan állást foglalni, azonban magyar politikus nem ítélheti el a katalán nép szabadságküzdelmét sem. Hiszen nem csak igazuk van, hanem sorstársak is vagyunk.