Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A munkaügyi miniszter azon szándékát, miszerint igazítani kíván a gyermeknevelési támogatás feltételein, kisebb moraj kísérte a politikához értő, hírfogyasztó közönség állóvizében. Persze, a visszhangzó felháborodást nem a szándék, hanem inkább a kormányhivatalnok szóhasználata, szerencsétlen fogalmazásmódja okozta, amellyel visszaélésnek minősítette a jelenleg jogszerű juttatásokat. És így ahelyett, hogy arról vitatkoznának, szükséges-e a fenti esetek tükrében a felső határ visszaengedése a rendszerbe, a kormány a közvélemény előtt magyarázkodásra és visszakozásra kényszerül ebben a kérdésben.
A miniszter asszony konkrétan a tavaly eltörölt felső határértéket állítaná vissza a képletbe, határt, mit éppen tavaly, a választási év hevében törölt el a parlament (nyilván egyhangúlag, pártpolitikai hovatartozástól függetlenül). Akkor még a liberális államfő is leszólta a szakértői kormány forráshiányra hivatkozó ellenérvét, hogy ejj-ejj, nem érdemes spórolni az állam népességpolitikáján: kerül, amibe kerül.
Nos, mint azóta kiderült, a felső határérték eltörlése nem terhelte meg a költségvetést, cserébe viszont jelentős anomáliát okozott, a miniszter szavaival élve „ipari léptékű visszaélésekre” adott lehetőséget. Konkrétan: mivel a jövedelem alapján számítják ki a jutalék nagyságát, felső határ nélkül előfordulhat, hogy Romániában az állam 40 ezer lej fölötti értékben oszt támogatást gyermeknevelés címen. Vagyis a rendszer egy szűk, magas jövedelműekből álló rétegből potyautasokat teremtett, akik amellett, hogy nem is szorulnak rá, jóval többet kapnak, mint a józan ész alapján szociális támogatás címen járna.
Naná, hogy vannak olyan hangok is, akik nem látnak semmi kivetnivalót abban, ha az állami népességpolitika a gyereknevelés igényei helyett a szülők gazdasági teljesítményét honorálja. Holott a jelenlegi szabályozás méltánytalan a román állam társadalmi szerepvállalására nézve. A jóléti intézkedések célja nem az, hogy a jövedelem alapján jutalmazzon, hanem hogy ott kompenzáljon, ahol ez hiányzik. Mérsékelni akarja a vagyoni egyenlőtlenségekből eredő esélybéli különbségeket, hogy a gyerek jövőjére nézve ne számítson, hogy gazdag vagy szegény családban születik. Innen nézve a miniszter asszonynak igaza van.