Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kiszenvedettek között nagyon sok a fiatal és középkorú. És többnyire közülük kerültek ki a napokban a bukaresti Győzelem téren megtartott tüntetés résztvevői is. Néhányukat megkérdeztem, fél-e a fertőzéstől. Egyértelműen nemmel válaszoltak, és szerintük hamarosan vége lesz a pandémiának, ezért nem is oltatják be magukat. Ez a történelem folyamán eddig is így történt – állították.
Sajnos, az egészségügyi világszervezet, a WHO nem ezt mondja. Már a nyár közepén, júniusban jelezte, hogy a koronavírus-pandémia nagyon veszélyes szakasza közeleg, a negyedik hullám, amikor a gyorsan terjedő variáns, mint a delta, domináns törzzsé válik sok országban. Ezt, a járvány menetében lanyhuló időszakot kellett volna kihasználni az újabb veszélyes hullám kivédésére. A világon ezt tették majd mindenütt – Romániában nem. Így aztán világrekordot döntött, a vírusban elhunytak számát tekintve.
Az előző kormány miniszterei fiókba zárták a WHO-jelentést, figyelmeztetést. Inkább egymásnak estek a pénzért, a hatalomért, védtelenül hagyták az embereket, nem készítették fel az iskolákat, kórházakat, a polgárokat. Hogy miként cselekszik majd a Nicolae Ciucă tábornok vezette új kormány, még nem lehet tudni, csak reménykedni lehet, hogy meghozzák az intézkedéseket a szakorvosok szerint egy hónap alatt enyhíthető pandémia visszaszorítására.
Nem kis feladat vár Nicolae Ciucă embereire, mindenekelőtt új vírusváltozatok elleni védelem, a gazdaság, főleg az energiaipar gatyába rázása, gyógyszerek beszerzésére. A miniszterek kiválogatásánál ügyelnie kell arra, hogy értsék a szakmát, ne csak pártérdekeket nézzenek, mint tette azt a régi gárda nem egy tagja.