Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Erdély András szomorú jegyzetének gondolatait folytatnám. Labdarúgásban is hasonló a helyzet: neves klubok adják be a kulcsot. Unirea Urziceni, Oțelul Galac – ma bajnokok, másnap megszűnnek. A nagy aradi UTA, a Rapid, a Petrolul. Egyre világosabb, hogy mifelénk a sportszakosztályok gyakran borzalmasan korrupt vállalkozók Patyomkin-falvai, a látható szép, mely elrejti az alanti mocskosságokat. Ha a tulaj lebukik, a klub utána hervad, megy a semmibe, ha csak nem jelenik meg egy irgalmas szponzor. (Dehogy irgalmas, talán elővigyázatosabb, de az is jó a drukkerek szempontjából.)
Az utánpótlásról. A rendszerváltás előtt a sport a felemelkedés eszköze volt, a sportoló kapta a nagyobb pénzt, utazhatott, csencselhetett, a röghöz kötött proli irigyelte, mint én a két focista osztálytársamat, akik órák után kalóriapénznek nevezett kajabonnal egy önkiszolgáló étteremben rendelhettek nem munkásember zsebéhez mért finomságokat. Plusz felszerelés, kiruccanások, ingyen táborok. Sok fiatal vállalta a kemény edzést, az ordítozó-pofozkodó trénert, mert megérte. Bizonyos szintet elérve beírták a testnevelési főiskolára, végigsportolta a négy évet, aztán értesítették, hol van az egyetem titkársága, vegye át a diplomát, kiöregedve minimum tornatanár lehetett. Ma oda utazik, ahova akar, miért izzadjon?
Én – lehet, az öregség jele – nem vagyok a közpénz sportra költésének híve. Kapitalizmus kellett, legyen az, mint nyugaton. Sok ezer magán-sportiskola. A Real, a Barcelona tíz-tizenegy éves taknyosokkal (szüleikkel) köt sokzérós szerződéseket. Mi megadunk neki mindent, ha fejlődik, továbbadjuk még több zérós összegért, mint a pityókát, mint egy versenylovat, mint bármilyen portékát. Ne játsszuk meg a szendét, így megy ez, és a kölyök is jól jár, ha nem száll a fejébe a dicsőség.
A mai, össznemzetben gondolkodó magyar kormány számára presztízskérdés az elszakított nemzetrészek támogatása a sportban is. A napokban Hagi agyondicsérte a csíkszeredai, állítólag kilenc millió eurós befektetésű fociakadémiát. Ki tudja, melyik erdélyi kisrácból bukkan elő egy újabb Albert Flórián? Ne az én amatőr-drukker, hanem Hagi véleményére alapozva: reménykedjünk!