Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Megkezdődött a fűtésszezon, és „hagyományosan” gyúlnak fel a kórházak Romániában, tavaly november óta 11 kórháztűzről számolt be a sajtó. Karácsonkőn tízen haltak meg az intenzíven, Socolán egy, kettő Románvásáron a pszichiátrián, a fővárosi Matei Balș Intézetből 102 beteget kellett menekíteni, a végeredmény négy halott volt, ugyancsak a fővárosban, a Marius Nasta Kórházban kigyulladt egy teljes mobil intenzívrészleg, márciusban Krajován a pszichiátria gyulladt ki, Konstancán a sebészet, pár hónappal később ugyanabban a városban kilencen haltak meg a fertőző intenzív osztályán, november 11-én ketten égtek halálra Ploiești-en, a Covid-részlegen.
Egy felületes pillantással megállapítható, hogy a romániai kórházak nincsenek felkészülve a magatehetetlen betegek védelmére: a szénné égettek egytől egyig a Covid-osztályok vagy zárt, pszichiátriai osztályok ápoltjai voltak, akikre különös gondot kellene fordítani, hiszen rájuk is vonatkozik a román alkotmány 34. szakasza, ami röviden kimondja, hogy az egészség oltalmazásához való jog garantált. Ennyi. Egészséget pedig legjobban úgy lehet oltalmazni, ha a páciens életben marad.
Ha megkapargatjuk ezt a száraz statisztikát, kikövetkeztethető, hogy a felsorolt intézményekben a magatehetetlen páciensek menekítési terve hibás volt, vagy egyszerűen nem létező, rosszabb esetben létezett, de az érintettek nem tudtak róla. Ez utóbbi eset az, amikor a kórházigazgató le van „fedve” papírral.
Egy másik főszereplő ebben a történetben a Covidra felkészített intenzív ágy, ami alapból pár ezer euró lenne, viszont a ventilátor ára 20–40 ezerig elmegy (euróban, a vásárolt tétel nagyságától függően), ott vannak még a monitorok, infúzió-adagoló készülékek, csatlakozók, csövek, amik felpumpálják egy ily módon felturbózott ágy árát esetenként 60 ezer euróra is.
Ha jó üzletet kötöttek, és 50-nel szorzunk, van nekünk 75–90 millió euróra intenzív Covid-ágyunk, 1500 Volkswagen Touareg ára, bagatell, mondanánk, de egy egetverő különbséggel.
Egy Touaregben bennégett halott baleset, katasztrófa, tragédia, de elképzelhetőnek tartja valaki, hogy a második, harmadik bennégés után a világsajtó nem szedné miszlikbe az évi 250 milliárd eurós forgalmú (nagyjából a román GDP) cégóriást? Na, ugye.