Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tudás – vagy mondjuk mai nyelvezettel: az információ – hatalom, akárcsak a pénz. Aki informált, kétszer annyit ér, aki pedig félreinformált, kétszeresen könnyű játékszer a tudó kezében. Amikor az európai hatalmak egymás elpusztításával voltak elfoglalva Waterloonál (nem volt mobiltelefon és brékingnyúz), a Rothschild bankárdinasztia megbízottja jelen volt, mint megfigyelő (ahogy annakidején Brâncoveanu vajda az orosz–török háborúban, a pénzzel a zsebében, készen arra, hogy a győztest üdvözölje, és mellé álljon), szóval hamarabb értesítették Nathan Rothschildot Napóleon vesztéről, mint a közvéleményt.
A nagy bankár megjelent a londoni tőzsdén, és kezdte eladni az angol államkötvényeket, amiből mindenki azt értette, hogy Anglia háborút veszített. Eszeveszetten próbálták eladni potom áron a saját értékpapírjaikat, amelyeket Rothschild emberei szépen felvásároltak, mielőtt az igazság kiderült volna. Kastélyok, műkincsek vándoroltak át a jól informáltak zsebébe, a maflák lőhették magukat főbe.
A rendszerváltáskor a félretájékoztatás fő eszközének az állami televízió bizonyult, amelynek birtokában a volt pártvezetők és szekusok egy csoportja elérte, hogy nem a dutyiba került, hanem a nép megmentőjeként tetszeleghetett, mert ugye ők vezették a „terroristák” elleni harcot. Amire fény derült az igazságra, már a kezükben volt gazdaság, hatalom, sajtó és a páncélnál keményebb képviselői immunitás.
Hogy milyen borzasztó hatása van a tudáshamisításnak? A nagy „ünnepi” tévéműsor gondoskodott, hogy felelevenítse az átkos időket. Egy Sergiu Nicolaescu-filmben (újra)láthattuk a száz évvel ezelőtti események hivatalos változatát: szenilis, kegyetlen magyar arisztokrata, idióta németek, hollywoodi szuperhős, emberségtől szétrobbanó „felszabadítók”. Egy egész nemzedék fiatal nőtt fel ilyen agyalágyultságokon.
Mit lehet tenni az elbutítás ellen? A csendes ellenállás legegyszerűbb formája továbbadni az igazságot apáról fiúra, lányra. Mint ahogy gyerekkoromban is a történelmet azoknak a szájából tanultam, akik átélték, és akkor mind lódíthattak nekem az iskolában. És a primitív ateista nevelésnél hatásosabb volt az otthoni kedves szó: fiam, csak a ló esik neki az ételnek, úgy, hogy előbb meg nem köszöni.