Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Száz évből egy negyednyi sem volt Ady számára a magányé. Soha nem akart föltapadni hír s név, pénz céljából a maga okított, figyelmeztetett, riasztott nemzetére. Ott van, a gyökérből tömbnyi erővel fölemelkedő sarjadék és a farönk egyetemes mindenségében. Mert mindenhez volt köze, mindent megértett, még Octavian Goga román politikust is. Egy ideig. Mert az az Ady Endre, Gogával is levelezvén eleinte, azt írta neki egyszer: szeretem a te népedet… Nos, a későbbiekben, meggyőződvén a román uralmi politika fenyegető, kihegyezett karóitól, azt írta Octavian Gogának: nem cserélnék lelkiismeretet önnel…
Ady Endre nem lehet egyetlen jelképérték a magyar költészetben. Legalább ezért hála a nemzeti mindenhatónak, hiszen hatalmas tábornak is nevezhetjük már a magyar nemzetmentegető és nemzetet kuporgató költők táborát. Érmindszenten született 1877-ben, családját „hétszilvafás nemesnek” nevezte. Senki nem gondolhatja, hogy a nagy birtok hiányában vádolta a főnemességet. Nem. Mindössze tehetségből, tudásból meg élményből jutott neki elegendő. A többi a hiányérzeté volt. Megélte az első világháború félelemből épített retteg-várát, meg a hatalmas bukást, megélte a románság országdaraboltató vágyakozását, és meg a nemzet polgárosodásba szegényedő idejét is. Látta és szerette Párizst, látta a vergődő Budapestet. Aki nemzetben éli 42 esztendejét, az abban is gondolkodik.
Erdélyben Ady szobrait kerülgetik az uralgó nyavalyás talmik. Épp most száz éve (1919. január 27.), hogy megérkezett az örökkévalóságba, az örökkélevőségbe. Halhatatlan. Bár az maradna szeretett nemzete is.