Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egy ember szemléli az aratókat. „hátukon vastag napsugár éget/
lankadnak, a hőt már nem is érzik… Földjük az adót épp csak megtermi/
s hulladék jut az éhes gyomorba.” Tovább fűzi gondolatait: „Micsoda érdem emelt fel engem?/ eperfát, földet sose műveltem/ és háromszáz si a jövedelmem/
és télre is van elég élelmem –/ ha meggondolom, szégyellem nagyon,/ nyomja a lelkem, el nem felejtem.” Igen, kegyetlen, igazságtalan a világ. Ne szólj szám, nem fáj fejem – tanulta őseitől, de lehet hallgatni, amikor az eget ostromolja a gazság és az elnyomottak halálhörgése?
Száműzik, nagy szerencséje van, mert másokat kevesebbért élve eltemettek. Fordulnak a csillagok és udvari érdekek, visszahívják, egy országnyi tartomány kormányzójává nevezik ki, majd még egy és még egy tartományban. Gátat épít, javít, szépít, mert a víz áhított barát, de félelmetes szörnyeteg, ha nem tartjuk szemmel. Mégis, mindez nem neki való. Amint alkalom adódik, visszavonul egy kolostor mellé, és írja verseit. Nem a vájtfülű tudósoknak, nem az akadémikus széplelkeknek. Először szolgájának olvassa fel irományát, és ha az nem érti, átfogalmazza, hátha eljut a rizst plántáló asszonyok és a zsúpfedélkészítő megfáradt férfiak fülébe, örvendjenek azok is.
Létezhet valami, a császár és a filozófia minden kincsénél értékesebb? „Negyven se voltam s lányom született/ s fölvette az Arany Harang nevet./ Egy éve éppen, hogy a földön él,/ csak ülni tud még, ámde nem beszél./ Most nem magamban van békém, de kívül/ s kincsem, jutalmam egy: Arany Harang./ Ha nem hal ifjan el leányom és őt/ megtarthatom, férjhez kell adni később./ Így ötven is leszek, mikor utóbb/ a nagy hegyekbe visszavonulok!”
Mi lett a szép reményekből?
„Bús roncs vagyok, beteg és negyvenéves,/ ő három volt s ártatlan, kedves-édes./
Egy nap pedig eltűnt a semmiségbe,/ árny lett belőle, aki ragyogott./ Oly furcsa szókat suttogott szegényke/ halálos ágyán, mert már gagyogott./ Három tavasz, tél múlt így csendesebben,/ már azt hittem, feledni is tudom/ s ma reggel vér fakadt a régi sebben:/ öreg dadáját láttam az úton.”
Po Csü-ji az ember neve. Költő volt, 1250 éve született Kínában. Mi volt mifelénk akkoriban a nagy semmin kívül? Olvassuk tisztelettel.