Merkel asszony is pontatlan, a filmcsillagok es tortenelmi noalakok nem egy es ugyanaz. A narcisztikus nok, es a hazajukert, tudomanyert tett noket egy lapon nem lehet emlegetni
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kamala Harris már történelmet írt. Az USA jelenlegi alelnökének élete nem mindennapi, bevándorlók gyerekeként kellett felnőnie, tanult a Harvard Egyetemen, érdekes a politikai pályafutása is. Nagy munkabírású, nagyszívű, kiválóan vitázik, és higgadtságát mindig megőrzi.
Lengyel Nagy Anna érdekes úti beszámolót ír Kubáról. Santiago de Cuba városa forró hely, közel Haitihez és a Dominikai Köztársaságokhoz, hős város, Fidel innen indította a forradalmát. Rum-múzeuma is van!
Sophia Loren még mindig jelenség, lám, 85 évesen játszotta el az Előttem az élet filmadaptációjának főszerepét. Az adottságain túl (szép test, izgalmas belső intelligencia) tudja, hogy rajta múlik minden. Precíz volt, soha nem késett, szerepeit mindig megtanulta, követte a megérzéseit. Bátor volt és becsvágyó. Valami olyasmi van benne, aminek a nőkben benne kell lennie.
Itt vannak a nőpolitikusok, Margaret Thatcher és Angela Merkel, mindketten a legújabb kori európai történelem formálói. Mindketten elsők voltak, Thatcher 1979-ben lett az első női brit miniszterelnök. Angela Merkel 2005-ben az első német kancellár. Mindkettőjüket kétszer választották újra. Thatcher a Vaslady becenevet kapta, Merkelt Vaskancellárként emlegették. Hűvös-racionális politikusok, volt valami maszkulin a megjelenésükben, kevés smink, változatlan, zárt öltözködési stílus, főleg Merkelnél.
Péterfy-Novák Éva Egyasszony című könyve az anyasorsot ábrázoló önterápiás írás, amely arra tanít, hogy „csak a bevallott titkokkal horgonyozhatunk legmélyebbre.”
Simó Erzsi tanárnő, Kézdivásárhely
Merkel asszony is pontatlan, a filmcsillagok es tortenelmi noalakok nem egy es ugyanaz. A narcisztikus nok, es a hazajukert, tudomanyert tett noket egy lapon nem lehet emlegetni
Margaret Thatcher és nem Margaret Teacher.
Nagyszivű emberről nem igen hallani a magyarok közt. Hogy is lenne ez magyarul? Szerető, jószívű, nagylelkű ember esetleg.
Még van legalább 1 milliárd nő, aki valamilyen módon formálta és formálja a történelmet, leginkább édesanyaként vagy „csak” nőként, a munkája, lénye, szeretete által. Miért pont ezeket a nőket tartja említésre méltónak a cikkíró? Nem derül ki az írásából.