Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Lehetséges, hogy más törvényeik is vannak? Kopott kesztyű fele valahogy odalesz, ugrásszerűen megnőnek a másik fél pár esélyei a keresésben. Megleli.
Kosztándi Jenő festőművész Kézdivásárhelytől megvált tavaly februárban. A derűs, nagyszerű ember távollétét ez a mi mai nemzedékünk már sosem hiszi el. Összeforrott városával, szülő- és hazaföldjével, hát elmúlását nem könnyíti bennünk se búcsúcsók, se búcsúbeszéd. Most özvegy hitvese is odalett, amoda, ahol Jenő, a szerető és tisztelő hitves otthonára lelt.
Katalinnak az esélye a tova felé vivő útra csak eddig növekedett. Hogy mi lesz most a világgal, s azzal a világos, tiszta műteremmel, amely párját ritkította, nem tudom. Nem lehet titkos törvény, hogy a hitves követni igyekszik a párját. Földi törvényeinket se tartjuk be sokszor, csak a hagyományainkat, mert azok vaskemények.
Kosztándi Katalin hópihe könnyűségű akvarelljei életesítik a százéves székely hantokat mindörökké. A többi immár a maradék dolga. Mennyire fenséges dolog maradni, azt senki el nem árulja. Különösen nem az, aki éppen menendő időben és lépéskényszerben, a párja után.
Kimeredt szemekkel akarok túllátni az esőn, fölmérendő mindazt, amit hagytak maguk után. Lehetetlen. Hadd legyen boldog az örökös mindörökké. A gyermek, a város gazdagodik minden születéssel, hagyatékozással. De hát – a fájdalomnak nincs mértékegysége. Ilyenkor hajlok azt hinni, hogy valahol, valamikor, egy ravatalon írta egy özvegy a népdalt, utolsó erejével: Szívem tája nem fáj eztán, szabad leszek, mint a madár…
A törvény az hatalom földön, égen. Anyanyelvünk is betartja a magáét. Van vigasz és van vigasság. Egy tőről, gyökérről fakadnak, noha a hatalmas élet két oldalán élnek örökké. A nyugalom s annak ellenkezője, a nyugtalanság elválaszthatatlan e földi világban. Csak így tudok, még egyszer s utoljára, búcsút venni ettől a felejthetetlen, baráti művészházaspártól. Mert az élő sok mindent kitalál önmaga nyugtatására. Még az örök nyugodalmat is.