Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Hatezer éve gyakorolja az ember a fogat fogért rosszul értelmezett alapelvét. Nem én vettem észre, egyik kedvenc szerzőm, Tolsztoj már előttem megmondta. Azért rosszul értelmezett, mert Mózes törvényében ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy muszáj megtorolni minden törvényszegést, hanem az arányos büntetést szorgalmazza, és felső határt von annak. Magyarán fogat fogért és nem szemet fogért, nem életet egy fogért, mint a kereszténynek mondott népeknél a középkorban. És Tolsztoj feltette a kérdést: a Jézus hegyi beszédében felvillantott szeretet-megoldást miért nem próbálják ki, ha a másik annyi ezer év alatt bizonyítottan nulla eredményt hozott?
Tessék egy kicsit ránézni mai világunkra. Fejünkön egy gyilkos vírus, és összefogás helyett a nagyok (és velük együtt mi, a kicsik) eszik egymást. Oroszország, Kína nem tartják tiszteletben az emberi jogokat. Csak a vak nem látja, így van. (Hogy az USA által éveken át támogatott Trujillo-, Somoza-, Pinochet-bandák mennyire tartották tiszteletben, arról regényeket lehetne írni). Mi a Nyugat megoldása? Bojkott, gazdasági szankciók, diplomaták kiutasítása, orosz és kínai cégek kizárása a versenytárgyalásokból (na, itt kezd kibújni a szög a zsákból, szóval azok komoly konkurensek, ez a baj).
Javul ezáltal az ujgurok vagy az orosz ellenzék helyzete? Dehogy, sőt. Elementáris logika szerint egyéni szabadságjogokat egy magát biztonságban érző ország biztosít. Kanada, Svédország, Új-Zéland, a kutya sem bántja őket, élnek, mint Marci hevesen, ki-ki a saját szájíze szerint. Érthető módon a minden oldalról szorongatott Oroszország és Kína azt üzeni saját állampolgárainak: jóemberek, félig-meddig háborúban állunk, ne nyavalyogjatok egyéni szabadságért, mert veszélyben a haza. Indok és ürügy egy időben.
Az első világháború után a „demokratikus” világ, az USA-tól Japánig és Dél-Afrikáig lerohanta a forradalmi Oroszországot. Ötvenezer román katona Besszarábiában, hab a tortán. Sok ezer halott, szenvedés. Eredmény? Vannak történészek, akik ebben látják a második világháború és az azt követő hidegháború kiváltó okát. Meggyőződésem, a sztálini rémrendszer nem jött volna létre, ha a „baráti” beavatkozás elmarad.