Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az a baj a mániás dollármilliárdosokkal, hogy legtöbbjük már az óvodában sem figyelt, pedig ott szép meséket lehet hallani a mohóságról és annak következményeiről, például a kapzsi kutyáról, amelyik vízbe ejtette a nagy csontot. De ha ez kimaradt, elérhető jó fordításokban az Ezeregyéjszaka meséi, vagy netán pajzán vicc formájában a halászról szóló történet, akinek a dzsinn a férfiasságát a homokban hevertette…
Ha az említettek, a pénzt munkagépekkel forgatók legalább egy ilyen mesén elgondolkodhatnának ott, Kaliforniában, meggondolnák, mielőtt alkalmazottak ezreinek a levelezését is próbálnák ellenőrzésük alatt tartani, mert nem elég nekik az a szűk kétmilliárd, akinek az életét szó szerint kézben tartják. Ugyanis ez történt hétfőn, amikor a Facebook szerverei egy konfigurációs hiba miatt nem „láttak ki” az internetre, és viszont, a külső routerek nem ismerték fel a Facebook szervereit. Lavina indult el, mert egy rakás alkalmazottjuk épületekbe sem tudott bejutni, dolgozni, ugyanis a nagyfőnök szeret mindent kézben tartani, és az azonosítókat tartalmazó adatbázisok is belül voltak. Aki fészfiókjával jelentkezett be valahová, meghalt az appja, százmilliók csapkodták a billentyűzetet, mert százmilliók naponta órákat veszítenek az életükből, és a rendszerleállás miatt úgy érezték, meghaltak. A tőzsde is úgy érezte, a tulaj órák alatt 6 milliárd dollárt bukott, és azok is elgondolkodhattak a szerencse mulandóságán, akik a betevőjüket Facebook-alapú cuccokkal vagy az Instagramon keresik – kizárólag.
Egy dologról mindig megfeledkeznek az elszállt agyú, magukat mindenhatónak képzelő cégvezérek: nem szabad az összes tojást egy szakajtóba tenni! Márpedig aki mindent csak magának akar, és ellenőrizni éjjel-nappal, ezt teszi. És egy pár konfigurációs kódsor egyszer csak kiborítja a szakajtót…
K. J., Sepsiszentrgyörgy