Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nem kell ahhoz a pillanatnyi világállapotból kiindulnunk, hogy a béke és a békesség mellett szóljunk. A békének és a békességnek elsőként az emberben kell úgymond tanyát vernie. Nem mondhatjuk, hogy kijár nekünk, sokkal inkább azt, hogy tennünk kell ahhoz nap mint nap, hogy belső békénk létrejöjjön s fenntartódjon.
Elismerem, áldozatba, az embernek önmagával való kisebb-nagyobb küzdelmébe kerül mindez, de van eset arra is, hogy nem sikerül leküzdeni a belső békétlenséget. Így válhatnak aztán családok és nemzetségek, egyes közösségek a békétlenség fészkeivé. Tagjai nem tudnak vagy nem akarnak lemondani pillanatnyi érdekekről, hiúságaik és önzéseik nem engedik, hogy azt keressék egymásban, ami összeköthetné valamilyen közös érték jegyé-ben…
Ezek a gondolatok is felmerültek bennem, hallgatván gyulafehérvári érsekünket, aki a csíksomlyói búcsús szentmise kezdetén arra hívott fel, hogy békeszerzők és jóságosztók legyünk. Az idei pünkösdi búcsú jelmondata a béke és a jóság időtlen fogalmait kapcsolta össze (Pax et bonum!), amelyek ugye emberivé és élhetővé tehetik mindannyiunk egyszeri életét, nemkülönben a társadalmakét.
Ha békében élünk önmagunkkal, s kölcsönösen el tudjuk fogadni egymást, valóban lehetünk jóságosztók, de úgy vélem, azt nem tehetjük meg, hogy társas viszonyaink alakulásában eltekintsünk az igazságtól. A népek, de még inkább az államok közötti béke is akkor lehet tartós, ha a békekötés nem önbíráskodáson, az erőn és pillanatnyi érdekeken, hanem az igazságon nyugszik. Nem hiába tartották, hogy a második világháború egy elhibázott, a teljes igazságot semmibe vevő békekötés következtében tört ki…
Babits Mihály a nagy háború utolsó évében, 1918-ban fordította le Kantnak Az örök béke című könyvét, amely ugyancsak háborús időszakban, 1795-ben keletkezett. Nem szépirodalom, Babits is csak felkérésre vállalta a fordítást, mert azt gondolta, „senkinek sincs joga, semmiféle okból, semmi ürügy alatt kitérni a legterhesebb feladat elől sem (…), ha avval a békegondolatnak csak a legcsekélyebb szolgálatot is teheti.”
Mély lelki élményt nyújt számunkra a mindenkori csíksomlyói búcsú és zarándoklat szakrális jellege. Ezt egészítette ki az idén a békegondolat szolgálata egy, a mindennapjainkat beárnyékoló háborús helyzet okán…
Nagyon köszönöm. Figyelemre méltó.