Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Európai Unió által bőkezűen finanszírozott országos helyreállítási program (PNRR) nem olyan, mint az angyal, akinek mindenki levelet ír, hogy mit szeretne kapni – oszlatta el az esetleg meglévő illúziókat az európai alapok minisztériumának államtitkára. Corina Atanasiu szokatlan tárgyszerűséggel, már-már nyersen közölte: a PNRR nem betont, aszfaltot és falakat, hanem elsősorban reformot jelent.
Ez félreérthetetlen utalás a kormánypártok (köztük az RMDSZ), valamint az államfő mi alakítjuk a történelmet–szerű fennhéjázó magatartására, hogy minden, amit eddig nem csináltak meg, autópályák, kórházak, iskolák, mind-mind, csaknem magától megvalósul, hisz ők „kiharcolták” ezt a rengeteg pénzt. Atanasiu azt éppen nem mondta, hogy tökhülye az államfő a kabinettel együtt, finoman úgy fogalmazott, hogy „nem sok közük van a valósághoz”, azoknak az üzeneteknek, amelyek szerint ebből a 30 milliárd euróból fognak sztrádákat építeni, mert egyelőre csak tapogatózó tárgyalások folynak az Unióval arról, hogy lehet-e ebből az összegből akár egyetlen eurót is infrastruktúrára fordítani.
Meglátása szerint az a gond, hogy sokan beszélnek, de nem olvasnak, és nem látják, hogy ez nem egy újabb operatív program. Az Európai Unió – a korábbi gyakorlattól eltérően – nem fogja megkérdezni, hogy miként költötted el a pénzt, csak egy dolog számít: elérted-e a kitűzött célt, vagy sem. Ha elérted, kapsz pénzt, ha nem érted el, nem kapsz. Még az esetleges lopások után sem kutakodnak (a korrupció visszaszorítása minden tagállam saját feladata), de a rendszer utófinanszírozású, ha nincs eredmény, nincs pénz, és a teljes addigi beruházás a tagállam nyakába szakad.
Ha mindez nem lett volna elég, a szakember felhívta a figyelmet még egy „apróságra” (ami – jelen állás szerint – eleve kizárja, hogy ebből Romániában jelentős infrastruktúrafejlesztést lehessen végrehajtani): amelyik projekt 2026. december 31-ére nincs teljes egészében befejezve, arra egy lyukas garast sem fizetnek. Halasztást kérni nem lehet – szögezte le az államtitkár (ha ugyan eddig ki nem rúgták tisztségéből).