Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Családunkban valamikor a múlt század 30–40-es éveiben volt finánc, így hajlamosak vagyunk legalább objektíven szemlélni a céhbelieket, hiszen az illető közkedvelt volt, köztiszteletnek is örvendett, becsületes, pontos embernek ismerték. Emiatt is jóleső érzéssel töltött el, amikor kézhez vehettem a helyi fináncok levelét, amelyben arról értesítettek, hogy elismernek egy központi adminisztratív bakit, és tulajdonképpen rendben áll az adófizetői szénám.
A levél fanyar mosolyra késztetett, hiszen ez nem a fináncok sara volt: a rendszeré, amelyik 27 év alatt képtelen egy egységes számítástechnikai nyilvántartásba betenni adótartozásainkat, a tb-járulékokat, az egészségügyi hozzájárulásokat. Miért kellett magyarázkodniuk a pénzügyeseknek, miközben politikusaink vezetésével kidobtak az ablakon egy semmire sem jó, egységes egészségügyi nyilvántartó programra több mint 180 millió eurót, és 2017 nyarán országszerte kiküldtek boldognak-boldogtalannak egy-egy felszólítást, hogy öt évvel ezelőtt, 2012-re (az én esetem, de biztosan nem az egyetlen) egész évre tartozik az egészségügyi járulékkal!
Mindeközben ugyanis az áldozatok könyvelésében öt éve ott lapultak lefűzve a nyugták a kifizetésekről, amit Romániának, az állam intézményeinek pengettek le: fél évig az Egészségbiztosítási Pénztárba, év közepétől pedig a pénzügyhöz, mert átadták a rendszert. Ilyenkor a laikus is megkérdezi: mi került annyi millió euróba, ha pár ezer embernek a befizetéseiről sem voltak képesek pontos nyilvántartást vezetni? (Az egységes egészségügyi nyilvántartó rendszer hibáiról, javításairól már újságcikkek ezrei szóltak.)
Hülyéknek fizetett ki az állam annyi közpénzt, vagy csalóknak, akik aztán a megrendelővel feleztek a hasznon?
Kis János, Sepsiszentgyörgy