Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Vitatom – persze, csak barátian – azokat a magyar nyelvű szövegeket, ahol a „Forumul Civic al Românilor din Covasna, Harghita și Mureș” elnevezés a Kovászna, Hargita és Maros megyei románok civil fórumát jelenti. Igaz is, meg nem is. Fehér és fekete, itt a piros, hol a piros.
A „civic” román szó valóban jelenthet civilt. Arra utal, hogy valami nem katonai, nem karhatalmi, nem kormányzati stb. A „civic” ugyanakkor polgári. Elég, ha csak az egyik erdélyi, romániai magyar pártot említjük, amelynek a magyar elnevezésében a polgári szó a román „civic” megfelelője, eredetije. A polgári szó is lakossággal, emberi társadalommal társítható fogalom, egyben azt is jelenti, valami vagy valaki nem áll kapcsolatban fegyveres erőkkel, karhatalommal stb. Mindezek dacára az említett hosszú nevű román társaság kevésbé civil, mint polgári. Ugyan miért?
A fórum már a megalakulása óta olyan módszert, eszköztárat alkalmaz a romániai, erdélyi, de főleg székelyföldi magyarság ellen, ami a diktatúra évtizedeinek megtorló cselekedeteire és az 1989 utáni első „vátrás” évek hasonló jogtiprásaira emlékeztet. Több kötetnyi terjedelmű lenne az a sok-sok közlemény, nyilatkozat, iromány és „mocskolmány”, amit a magyarság ellen a fórum tagjai, vezetői megfogalmaztak. Elvileg a székelyföldi – na, jó, Kovászna, Hargita és Maros megyei – románság érdekeit képviselik, azért harsognak síppal, dobbal. De e mögött s ennek ürügyén állandó megfigyelés alatt tartják a magyarságot, tiltakoznak minden olyan helyi és központi döntés ellen, ami természetes módon kiszélesíti, azaz visszaadja a székelyföldi, erdélyi, romániai magyarság etnikai jogait.
Nem lehet véletlen, hogy a fórum egyik vezéralakja, véleményformálója az az ügyvéd, aki a magyar jellegű visszaszolgáltatások elleni küzdelemre szakosodott, a jogi érvek mellett olykor kéri az állambiztonsági szervek beavatkozását is „Erdély ellopásával szemben”. Nem véletlen az úzvölgyi magyar katonatemetőt lerohanó román szélsőséges nacionalisták kapcsolata a fórummal. Az sem véletlen, hogy Dan Tanasă szinte minden székelyföldi magyar feliratot ismer, minden kitűzött székely zászlóról azonnal tudomást szerez. A stílus minden, csak éppen nem civil!