Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A történet magja sokak számára ismerős. Tőkés Lászlót Románia Csillaga érdemrenddel (lovagi rang) tüntette ki Traian Băsescu frissen újraválasztott államelnök 2009. december 17-én, a romániai hatalomváltás (hivatalosan: forradalom) huszadik évfordulójának egyik ünnepségén. A dátum inkább céloz az 1989. decemberi temesvári eseményekre, mintsem a bukarestiekre. A kitüntetést 2013 novemberében az érdemrendet birtoklók becsületbírósága elvileg visszavonta, s jogilag visszavonásra javasolta, Victor Ponta miniszterelnök sugallatára.
Bő két hónappal korábban maga Traian Băsescu (!) is „méltatlannak” nevezte már Tőkést a kitüntetésre. Miért? Mert beállt azoknak a kórusába, akik a Tőkés László 2013. július 27-i, tusnádfürdői kijelentéseit bírálták, az akkori szónokot támadták. A nyári szabadegyetem hagyományos záróbeszédeinek idején, az akkori európai parlamenti képviselő Orbán Viktor kormányfő felé fordulva azt mondta (azt kérte), Magyarország vállaljon védhatalmi státuszt Erdély (az erdélyi magyarság) fölött, ugyanúgy, ahogyan Ausztria Dél-Tirol fölött.
A folytatást is sokan ismerik, az érdemrend visszavonását Klaus Iohannis államfő tette hivatalossá 2016 tavaszán, egy bírósági ítéletre hivatkozva. Azóta Tőkés László a bíróságokon keresi igazát, becsületbeli sérelmének orvoslását. Az ügy jelenleg is nyitott, hiszen tavaly májusban Románia Legfelsőbb Bírósága elfogadta a Tőkés László és ügyvédje fellebbezését, a per alapfokról újraindul(t).
Vajon valóban az említett egyetlenegy tusnádfürdői mondata miatt vették el Tőkés Lászlótól az érdemrendet? Nem! A 2013–2016 időszakban, a javaslatoktól a tényleges visszavonásig a nem túlságosan új állambiztonsági szervek és csatlósaik gyakorlatilag összegyűjtötték Tőkés Lászlónak minden olyan nyilatkozatát, hangzatosabb mondatát, beszédét, amikkel – szerintük – alá lehetett támasztani az érdemrend visszavonásának a jogosságát, indoklását. Egy román könyv is megjelent a Tőkés kijelentéseiről, azt pótolták ki a román „sajtókémek”. Ilyenformán, ilyen gigászi aknamunkával állt össze az a többkilónyi dokumentum, amivel az érdemrend becsületbíróságát, az igazságszolgáltatási szerveket és Klaus Iohannis államfőt is meg tudták győzni. Nem egy mondattal!