Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kormánynak ismét sikerült túllőni a célon, és egész más irányba terelni a pénzmosás és terrorizmus finanszírozása elleni uniós jogharmonizációt Romániában. Íme, a bizonyíték, hogy mindent lehet rosszul csinálni: az alkalomadtán szövevényes támogatási hálózatok és rendszerek átláthatóságát és kifehérítését szorgalmazva a kabinet olyan többlet-kötelezettséget vágott a nem-kormányzati szervezetek nyakába, ami már működésüket veszélyezteti. Vagyis a törvénytervezet messze túllépi az ésszerű szigorítás kereteit.
Ezért még a jogszabály képviselőházi elfogadása előtt botrány kerekedett, és felháborodásukat az érintett szervezeteken kívül az RMDSZ és az ellenzéki politikai pártok szóvá is tették. Különösebb következmény nélkül, mert a kifogások nagy ívben lepattantak a kormánytöbbségről, és második nekifutásra, a nem-magyar nemzeti kisebbségi képviselők támogatásával végül csak átverték a plénumon.
Ami azt jelenti, hogy ha nem óvja meg az Alkotmánybíróság, illetve az államfő nem szerválja vissza a törvényt, akkor ezentúl az egyesületeknek és alapítványoknak hosszasan listázniuk kell beszámolóikban tevékenységeik javallottjait. Ami lássuk be, amellett, hogy nehezen indokolható intézkedés, komoly kihívás elé fogja állítani a közügyekért önkéntes alapon tenni akaró szervezetek adminisztrációs kapacitását. A pluszfeladat minden esetben egyben pluszköltséget is jelent, ráadásul azok, akik majd nem bírják szusszal, az új jogszabály értelmében akár fel is oszlathatóak.
Vagyis egyáltalán nem biztos, hogy ez a rendelkezés az érintettek számára is leginkább testhezálló áldozat a jogszabály célkitűzéseinek szolgálatában. Inkább az állami adminisztráció részéről a civil szféra ánblokk, differenciátlan és átgondolatlan, öncélú csuklóztatásának tűnik. Sőt, annyiban igazságtalan is, hogy leginkább az állam szociális feladatait átvállaló szervezeteken csattan a pofon, hiszen Romániában ezek célcsoportja a legnépesebb, vagyis rájuk szakad majd a legtöbb feladat a papírozással. Arról nem is beszélve, hogy a közösségi felelősség- és feladatvállalás terheinek halmozásával még kedvét is szegik a köz szolgálatában végzett munkának. Ahelyett, hogy támogatnák. <<