Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Többször írtam már Dánia vezetőiről, parlamentjéről, életszínvonaláról, egész gazdasági-társadalmi életéről. Most csak annyit jegyzek meg, hogy a nagyvilágban az egyik legmagasabb életszínvonal ebben az országban van, szociális ellátottsága pedig példaértékű. Azt pedig, hogy a parlament tagjainak bérezése nem fut a magas egekig, sőt, igyekeznek elfogadható szinten tartani, mert szerintük – de ez érvényes a többi skandináv országra is – szolgálni vannak ott, és nem meggazdagodni (!).Éppen ezért minden honatya kiadásait, mind a parlamentben, mind a neten ellenőrizheti a választópolgár. Nincs korrupció, túlzott úrhatnámság.
Romániáról beszélve elcsodálkoztak azon, hogy nagy a parlamenti tagok száma, és ezek szabadon vándorolhatnak az egyik pártból a másikba. Összehasonlítva a világ országaival, a legnagyobb a képviselők pártcseréje Oroszországban volt (80 százalék), utána meg Ukrajna jött (60 százalék), míg Romániában szinte a honatyák egynegyede (23,8 százalék) változtatott pártot.
A pártok közötti vándorláson csodálkoztak a svédek is. És a hatalmas fizetésen, meg a kényelmen, amelyben leledzik a nagyszámú romániai képviselő és szenátor. Azok a svéd honatyák, akik nem a fővárosban laknak, sokáig az irodáikban lévő heverőn pihentek, ma már egy kb. 40 négyzetméteres legénylakással kell megelégedniük. Takarítónő, mosónő, sofőr nem jár nekik, és a kapott pénzek elköltéséről be kell számolnia. (Csak zárójelben: a saját ruhát maguk mossák a parlament mosodájában, miután feliratkoztak erre.) A bérük legfeljebb egy tanár fizetésének kétszerese lehet, irodáikban nincs irodista. És nincs immunitásuk! Egyébként egész ténykedésüket az átvilágíthatóság és a polgári ellenőrzés jellemzi. Immár 200 esztendeje. Olyannyira, hogy a kormányfő ebédje a központi bank igazgatójával is az elszámolások között van, tételesen, hogy mit ettek, mit ittak. De mind a 349 elöljáróság személyes dossziéját lapozhatja az érdeklődő választópolgár…
Arrafelé, ahol az adófizető polgárnak becsülete van, így mennek a dolgok. Nem mint Romániában, hogy az 588 honatya havi jövedelme a képviselőknél eléri a 20 ezer lejt, a szenátoroknál meg a 40 ezret. És még nem beszéltünk az államelnök egekig ugró béréről, és a kormánytagok szép magas fizetéséről. A nép életszínvonala pedig a bányabéka alatti…