Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A magyar közélet legfontosabb törésvonalát a nemzeti sorskérdésekhez, a nemzeti érdekekhez és értékekhez való viszonyulás adja. Nincs ellentmondásban ez a tézis azzal az utóbbi években jobb- és baloldalon egyaránt elfogadott megállapítással, hogy napjainkban sokkal fontosabb a szuverenista/identitárius (értsd önazonosságvédő) és a globalista/kozmopolita tábor közötti ellentét, mint a jobb/bal szembenállás. Aki ugyanis nemzetben gondolkodik, szükségképpen identitárius, szuverenista és antiglobalista.
A létező baloldal közel egésze, a magukat balra soroló magyar politikai erőknek pedig éppenséggel teljes egésze a globalista oldalon áll, többnyire ki is mondják, hogy feloldanák a megmaradt magyar szuverenitás nagy részét az Egyesült Európai Államok intézményes olvasztótégelyében.
Ezeknek az erőknek ennek megfelelő a hozzáállása Trianonhoz is.
A Kádár-rendszerben e kérdést lényegében kitagadták a történelemoktatásból, rendszerváltás után pedig azt próbálták elhitetni azokkal, akik hitelt adnak nekik, hogy megérdemeltük Trianont, mert nem voltunk kellően empatikusok a kisebbségi kérdésben. Az nem zavarta őket, hogy az akkori Európában példaértékű volt a magyar kisebbségpolitika.
Másrészt diabolizálták a Horthy-korszakot és annak irredenta politikáját, végül pedig olyan önfeladó külpolitikát hirdettek meg, illetve folytattak, amikor kormányra kerültek, melynek mentén lehetetlen Trianon negatív következményei közül bármit is orvosolni. A 2004-es népszavazás alkalmával uszítottak a határon kívüli magyarok ellen. Egyik meghatározó ideológusuk, Bauer Tamás pedig odáig ment, anélkül, hogy társainak többsége elhatárolódott volna tőle, hogy leírja: Trianon igazságos volt.
Jakab Péter mindezzel együtt azt volt képes kijelenteni a békediktátum idei évfordulója kapcsán, hogy pártjának ezekkel a nemzetellenes, lényegében Trianon-párti erőkkel való összefogása a helyes válasz Trianonra. Hogy a nemzetellenes erőkkel a nemzet érdekében fogtak össze.
Nos, azok után, hogy az ellenzék a jogállamra hivatkozva készül lerombolni a jogállamot, nincs is túl sok csodálkoznivalónk.
Annyit azért leszögezhetünk, hogy a logika, s a józan ész megcsúfolásában, a választók értelmi képességeinek semmibe vételében, illetve demagógiában ezt a rekordot aligha lehet valaha megdönteni.