Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ám nem ez a gond. Hanem az, hogy nagyon sok gyerek az év többi napjához hasonlóan okostelefonjával, táblagépével, számítógépével vagy a televíziót bámulva tölti szabadideje nagy részét. Anyukák osztják meg kisfilmjeiket, amelyeken csecsemőjük csak a mobiltelefonnal hajlandó játszani. Egyre kisebb gyerekek kapnak szüleiktől okostelefont, okosórát, táblagépet, és az ősök büszkék, hogy magzatuk első perctől „úgy kezeli azt, mintha vele született volna”. Mások a televíziót nézve ébrednek, illetve alszanak el, és a kettő között is a készüléket bámulják. „Olyan jó gyermek, észre sem vesszük egész nap”, hallani gyakran a szülőt, aki új generációs telefonnal jutalmazza csemetéjét.
Aztán telnek az évek, a gyerek lájkol, kommentel, megoszt, agysorvasztó sorozatokat néz éjjel-nappal, könyvet véletlenül sem olvas, a szülőkkel nem kommunikál, és azok sem erőltetik a dolgot, hiszen „a neten úgyis mindent megkap, aztán meg ezek a mai gyerekek sokkal okosabbak, mint mi voltunk annak idején”, ugyebár. Majd a gyerek- és felnőttkor határán vergődő fiatal szerelmes lesz, és elhagyják, balhé lesz a suliban, összeveszik barátaival, ne adj Isten elválnak a szülei, és hirtelen nagyon elveszettnek érzi magát. Nem tud mit kezdeni a rátörő érzésekkel, nem tudja azokat az emotikonokhoz hasonlóan kitörölni, nincs, kihez fordulnia, hiszen szüleivel évek óta nem kommunikál, úgy érzi, az egész világ ellene fordult, és…
Kedves szülők, olvassanak, meséljenek gyereküknek, játsszanak és beszéljenek vele, hogy ne zárkózzon be egy virtuális dobozba, amely nem helyettesítheti a valós életet.