Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Döntsünk helyesen

Egy képzeletbeli, ha úgy tetszik virtuális világban élünk, amelyben nem a valóság, hanem annak szimulálása számít. Azt viszont a háttérből irányító pénzügyi és gazdasági érdekcsoportok döntik el, hogy mit láttatnak a kezükben lévő tömegtájékoztatás és a világhálón működő közösségi oldalak által.
Így vált a napjainkban immár a nem csak nyomtatott, hanem elektronikus formában is működő média a közvéleményt meghatározóan befolyásoló és alakító tényezővé. Egy olyan eszközzé, amellyel bárkit talapzatra lehet emelni vagy eltűntetni a süllyesztőben, amint azt Donald Trump, az Amerikai Egyesült Államok korábbi elnökének a példája is bizonyítja. Az már az érintett személyes adottságain és kapcsolati hálóján múlik, hogy csak ideiglenesen vagy örökre szívódik-e fel a közéletből.

A demokratikus beállítottságú országokban tehát a média berkeiben dől el a politikai porondon folyó küzdelem. A média pedig sehol sem független, hiszen a létezése és működése bizonyos gazdasági, valamint politikai körökhöz való kötődést feltételez. Ettől eltekintve azonban a valósághű tudósítás alapvető elvárás, de a balliberális oldalra ez, sajnos, nem jellemző. A szócsövei gátlástalanul terjesztik a rágalmakat és hazugságokat.

Ilyen körülmények között a hétköznapi, kulisszák mögé nem látó embernek nehéz eldönteni, hogy mi az igazság, de nem lehetetlen. Több és ellentétes oldalon álló sajtótermékekből tájékozódván ugyanis ezt le lehet szűrni, ha a józan ítélőképességünkre támaszkodunk. Csupán össze kell vetni az olvasottakat, látottakat és hallottakat az általunk érzékelhető, illetve megtapasztalt tényekkel, és máris kiderül.
Kiderül, hogy Magyarországon a Gyurcsány- vagy az Orbán-érában éltünk-e jobban. Hogy diktatúra-e az, amelyikben a „zsarnokot” úton-útfélen és nyíltan lehet szidni. Hogy korruptak-e a kormánypárti politikusok, ha ezért még egyet sem jelentettek fel közülük a lépéseiket árgus szemekkel figyelő és követő ellenfeleik. Hogy milyen következményekkel járhat, ha fegyvert, katonát küldünk a szomszédban dúló háborúba, és elzárjuk a gázcsapokat.

Tegyük fel magunknak ezeket a kérdéseket, hogy a kapott válaszok birtokában helyesen dönthessünk az előttünk álló parlamenti választáson. A haza, a nemzet és a saját érdekünk egyaránt ezt kívánja. 

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás