Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Most, hogy a központi román sajtóban felröppentek a híresztelések, miszerint újból esedékes egy kormányátalakítás, rögtön meg is jelentek azok a spekulációk, okoskodások, melyek próbálják kitalálni, hogy ez az átszervezés miként érinti majd a szociáldemokrata vezér, Dragnea pártbéli pozícióját, és a kormányzásra kifejtett befolyását.
Az kétségtelen, hogy a miniszteri pozíciókat érintő személyi változások hatással vannak a szociáldemokrata körökben fennálló hatalmi egyensúlyra. Ez azt jelenti, hogy a presztízsért és befolyásért zajló harcok zérus összegű játszmák, és ha valaki veszít, az egyben azt is jelenti, hogy más eközben éppen nyereséget könyvelhet el. A kérdés tehát, ami az elemzőket foglalkoztatja, a következőképpen hangzik: hogyan érinti a Dragnea–Tudose-féle dualizmus erőviszonyait egy kormányátalakítás? Kinek az akarata fog érvényesülni: Dragnea pártelnöké, vagy esetleg egy vele szembehelyezkedő Tudose miniszterelnöké?
Azt el kell ismerni, hogy a szociáldemokraták által kifejtett kétfejű kormányzati hatalomgyakorlás meglehetősen szokatlan a román parlamentáris demokrácia történetében, és nem más, mint a szükség szülte. Amolyan kényszermegoldás, amibe tavaly már belebukott egy miniszterelnök, így az előzmények ismeretében elképzelhető, sőt valószínű egy hasonló forgatókönyv kialakulása a közeljövőben. Ezt erősítik azok az elégedetlenkedő hangok is a szociáldemokrata párt kebléből, amelyek a kabinet körüli zűrzavaros helyzetben hirtelen a pártelnök fejét követelik.
Dragnea azonban ez idáig minden alkalommal sikeresen verte vissza az ellene indított támadásokat. Amiből volt bőven, a pártja által vezetett koalíciós kormány politikai válságot politikai válságra halmoz. Ez a válságállapot azonban nem idegen a román politikai kultúrától, a szokatlan inkább az a lojalitás, amivel felsorakozik a szociáldemokrata választmány a korrupciós ügyek által kompromittált pártelnök mögé.
Dragnea „egyedül a világ ellen” stratégiája idáig sikerrel vette az eléje görgetett akadályokat, de előbb vagy utóbb – talán az igazságügyi reform befejeztével – el fog fogyni körülötte a levegő. Valószínűleg az egész romániai baloldal megkönnyebbülésére.