Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Úgy adatott meg, hogy lapozgathattam néhány idegen ország halálozási ismertetőjét. Amíg az elhunyt ópapát az esetek többségében magyar névvel temették el, addig a gyerek sokszor, de az unoka szinte minden esetben már a befogadó ország keresztneveit használja. Így lett a Jánosból lassanként John, Johann, Jean, Giovanni, Ivan vagy Juan.
Mind fiatalabbak és fiatalabbak indulnak útra szerencsét próbálni. Már a középiskolások a külföldre menést latolgatják a sikeres vagy sikertelen érettségi után. Azt hiszik, ott jobbak a munkalehetőségek, jobban megfizetik őket, gyors meggazdagodásról álmodozhatnak. Ez azonban nagyon keveseknek sikerül, főleg azoknak, akik vállalják a kétkezi munkát. Még ha szakma is van a kezükben, mondjuk orvosok, akkor is nehéz az elhelyezkedés. Így diplomával pincérkednek, taxisofőrködnek a legjobb esetben. Az itthon maradtak pedig igyekeznek minél hosszabb ideig kitolni a fiatalkort.
Gyakran találkozunk olyanokkal, akik 30, sőt 40 éves korukban a szüleikkel laknak együtt, bár ezt nem imádják. Egyszerűen nincs is hova menniük, még akkor sincs, ha valahol dolgoznak. Legtöbbjük azonban munkát se vállal (bár a kínálat kimeríthetetlen), így az idősek pénzén, nyugdíján él, azt költi. Már vicc is született erről. „Mit dolgozol” – kérdezik a fiatalt. – „Írok” – válaszolja. – Csak nem verset vagy regényt?” – kérdezik továbbra is. – „Dehogy! Elektronikus levelet (e-mailt) az ősöknek, hogy küldjenek pénzt!”
Mostanában jönnek vissza is, az nem vitás, csakhogy kevesen. A többség, ha elment, akkor kint is marad. Pedig Romániában, de főleg Erdélyben akkor lenne jobb világ, ha ez a munkaerős nemzedék is hozzátenné a maga részét a gazdaság fejlesztéséhez. Érdekes, hogy nagyon sokan más tájakról jönnek ide, és találják meg számításaikat. Legtöbbször családostól. És nem értik, hogy miért kell innen elvándorolni. Egy Tündérországból.