Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az első ütközet július 4-én a jobb parton, Pozsony térségében zajlott, melynek során a magyarok egyszer a szárazföldi erőket semmisítették meg, Theotmár érsekkel együtt, majd a hajóhadat is. Másnap a túlsó parton zúzták szét a fő haderőt egy véres csatában, melyben Luitpold főparancsnok is elesett. A történelemben pozsonyi csata néven elhíresült harci cselekményekben csaknem a teljes bajor nemesség az életét vesztette, köztük a már említett két hadvezéren kívül még két püspökkel, három apáttal és tizenkilenc gróffal.
Ennek a fényes győzelemnek máig tartó következményei és hatásai vannak, hiszen II. Konrád német-római császár 1030-ban bekövetkezett támadásáig idegen csapatok többé nem mertek magyar területre lépni. Így nem csak a Kárpát-medencét tarthattuk meg, hanem a magyar nagyfejedelemségnek ideje és lehetősége volt gyarapodni, valamint megerősödni, és így a korabeli Európa katonai nagyhatalmává válhatott.
Mindezek ellenére a kommunizmusban, valamint annak bukása után erről a sikerről és az utána következőkről, például a nándorfehérvári diadalról (1456), a kenyérmezei csatáról (1479) vagy Bécs bevételéről (1485) alig hallani. Azt a néhány vereséget viszont, melyet a történelem során elszenvedtünk, állandó jelleggel emlegetik. Nyilván, nem véletlenül, hiszen egy nemzetet végleg legyőzni és a történelem színpadáról félreállítani csak a lelke megtörésével lehet. Ennek viszont legegyszerűbb módja belesulykolni a tudatába örökös vesztes voltát, mert akkor meg sem próbál a helyzetén változtatni. Ahhoz tehát, hogy felemelt fejjel és büszkén járjunk a nagyvilágban, illetve saját kezünkbe vegyük a sorsunk, múltunkat ismerni kell!