Keressük a fényt!
Egy több évezredes emberi tapasztalatot foglalt tömör mondatba a Könyvek Könyve, mis...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ne ijedezzék a távolban se senki édesanyja, egyetlen percet se késtünk le a legfrissebb tanévből. A nagy, csodás életnek széltében s hosszában mindig van, aki ébreszti a csergőórát, az aztán kicsiket, nagyokat. Aj, be vagyon osztva ám minden ebben a földi életben, nem marad műveletlen se termő föld, se ifjú és gyermeki elme! Mondom ezt, mintha nyugtatgatván Gellért püspököt (980-1046), mert ugyebár István királyunk, a későbbi Szent István, az államalapító hatalmas, nem csak a haza, hanem az akkor még 8 éveske Imre herceg tanítására is hívta meg őt ide hozzánk, ne maradna úgy senki, mint aki vakon született, aztán nem lát belé a való világba.
A tanév első órái két arasznyi magasságba emelték a meghatott szülőket és gyermekeket; fohászoltunk bőven a földi hatalmaskodók és az égre tekintő tudósok kerítései között. Súlyosabbak a mellkason belül rebbenő fohászok és fogadalmak. Ezeken gondolkodom most hangosan, és tudom, egész esztendőben így kerengenek a szülői, nagyszülői képzelgések. Merre lépni, merre haladni az iskolával és odakinn is, amikor már egymaga dönt célok és falak közt az ember.
És hogy kerül ebbe a hiszekegybe Gellért püspök? Olaszországból jöve, királyi s főpapi hívásra az értelem s az érzelem világának kapunyitogató szerepébe. Ő az egyik, akinek egész életét, minden napját befogta a föld- és lélekművelés, az értelem gyümölcseinek vigyázása, mindiglen. A szeretet virágos csapásain írom-üzenem itt Szent Gellért püspök szavait, ólomba öntve, maradna fenn, ahogy eddig is volt: „ne csak arra törekedjünk, hogy jobb emberként hagyjuk el a világot, hanem hogy jobb világot hagyjunk magunk után.”
Nem, nem késtük le szavaival a tanévet, hiszen a nagy igazságok egész élet-esztendőkre érvényesek. Nemcsak a házunkat, templomunkat, iskolánkat kell megépítenünk gondosan, hanem arra is gondolnunk kell naponta, milyen utcát, palotát, otthonos hazát hagyunk az utánunk is iparkodóknak. De az is lehet, Gellért püspökünk üzeni ezt velem a csöndes éjszakából, csak éppen ebben a percben jutott eszembe. Husss! Repülj hát, jó szó!